Őrült évek állnak az Oreca előtt a 2030-as Hypercarok és az új LMP2-esek miatt
Eurosport | GoogleA 2030-ban érkező egységesített Hypercar-szabályrendszer és a 2028-ban bemutatkozó új LMP2-es autók miatt története talán legőrültebb időszaka előtt áll az Oreca. A következő két-három évben valószínűleg a WC-re is csak engedéllyel és stopperrel mehetnek majd ki a francia gyártó mérnökei, annyi munkájuk lesz.
Esteban Masson domináns körrel vitte el a pole-t, mégsem ők indulnak az élről
Videó forrása: Eurosport
A két év múlva bemutatkozó Oreca 09 LMP2-es autót valamikor 2027 második negyedévében szeretnék először tesztelni, majd ha azzal készen vannak, egyből fordulnak rá a 2030-as Hypercarokra.
Közben a már meglévő projekteket sem hanyagolhatják el. Jövőre mutatkozik be a Genesis mellett a Ford LMDh-autója a WEC-ben (és az Alpine is maradhat egy új gyári partnerrel), illetve ők gyártják a Ferrari 296 GT3 Evókat és az LMP3-as kategória Toyota-alapú motorjait is. Szóval lassan egy kisebb vörös hadseregnyi mérnökre lesz szükség Signes-ben.
”Az LMP2-es autó 2028-ban versenyez majd először, úgyhogy egyelőre a tervezés fázisában vagyunk. A vázzal (monocoque) elég sok a munka. Azt remélem, hogy jövőre valamikor a második negyedévben tesztelhetjük először” – mondta Rémi Taffin a Sportscar365-nek.
”Senki ne felejtse el, hogy ez egy teljesen új autó lesz. Minden elemében új. És ezzel haladnunk kell, mert valamikor a (jövő) év végén le kell szállítani az autókat.”
”Ez a folyamat összeér a 2030-as Hypercar-programokkal. Az idei év végén és a következő elején hatalmas munkánk lesz az LMP2-es autó tervezésével. Aztán váltunk valamelyik 2030-as Hypercarra, és az a munka egy-másfél évet vesz majd igénybe.”
Egyelőre nem tudni, hány Hypercar-partnerük lesz 2030-tól, de a Sportscar365 szerint legalább kettő.
”Közben padlógázon megy majd az LMP2-esek építése, hiszen körülbelül 30 autóra lesz szükségünk, hogy teljes legyen a mezőny.”
Az újgenerációs LMP2-esek 2028-ban az ELMS-ben és a Le Mans 24h-n mutatkoznak majd be, és 2029-re érkeznek meg az IMSA-ba, valamint az Ázsiai Le Mans Sorozatba.
Ez elképesztő mennyiségű munka, amit ráadásul top színvonalon kell elvégezni. Az Oreca komoly presztízst gyűjtött össze az elmúlt években; az LMP2-ből az összes riválist kiszorította, és az LMDh-kategóriában is ők a legkeresettebbek. Ez a hírnév kötelez, miközben semmi garancia nincs arra, hogy minden így marad.
”Az LMP2-ben semmi sem biztos. Sokan azt gondolják, hogy ez egy márkakupa, pedig nem. Az egyetlen ok, ami miatt azzá változott, hogy az Oreca a leggyorsabb autó.”
”De ha olyan autót építesz, amivel az ügyfelek nem elégedettek, akkor nem fogják megvenni. Talán azt is ki lehet jelenteni, hogy ebben a sportágban még ingyen is adhatnád, akkor sem kellene nekik. Ha nem tudja teljesíteni a célt, ami a győzelem, akkor miért akarnák?”
”Komoly terhet jelent, hogy meg kell őriznünk azt, amit mostanáig elértünk. Sokan azt mondják, hogy egy jobb autót kell építenünk.”
Én inkább azt mondanám, hogy elég egy olyan, ami egy szinten van a mostanival.
Ez is érdekelhet:
- "Azt hittem, valaki szórakozik velem, amikor befutott a Ford megkeresése" – Oreca-főnök
- Négy új Hypercar egyszerre? Ezt még az egyik legprofibb gyártó sem vállalja
- Elvesztheti tehetségét, és egy korábbi Ferrari-pilótát igazolhat a Peugeot WEC-csapata
Kapcsolódó témák
Hirdetés
Hirdetés
/origin-imgresizer.eurosport.com/2024/09/16/image-3aa005a4-b0a3-450b-ba0a-4ec3abe66d16-68-310-310.jpeg)