Vogel Soma volt az FTC Nagy Viktora az év meccsén az OSC ellen

Frissítve 14/05/2021 - 09:41 GMT+2

A címvédő Ferencváros ötméteresekkel 16-14-re legyőzte az OSC-t a férfi vízilabda OB I elődöntőjének második mérkőzésén, így egyenlített a párharcban, vasárnap dől el minden. Helyszíni tudósításunk a Komjádi uszodából Vogel Soma és Vigvári Vendel nyilatkozatával.

Nem lehet megunni a két csapat párharcát - Fotó: MVLSZ

Fotó: Other Agency

A szezon talán legjobb mérkőzésén megint hatalmasat küzdött az OSC, de így is jön az elődöntő harmadik felvonása.

Parádés heteket él át a magyar vízilabda közössége. Előbb az UVSE-Dunaújváros női bajnoki döntőn, majd az Euroliga négyes döntőjén láthattunk minőségi mérkőzéseket, mindezt megtoldotta az OSC és a Szolnok az Eurokupa-aranycsatában, hogy aztán az OSC-FTC bajnoki elődöntő is már a csúcsokat verdesse bizonyoss szempontból, és még hátravan a finálé és a bronzpárharc is.
Vagy hét hónapja nem lehetett annyi néző hazai vízilabdameccsen, mint amennyi csütörtök este összegyűlt a Komjádi uszodában, ijesztő is volt a hatalmas, vagy 1000 fős tömeg, egyszerűen elszokott ettől az ember.
"Ez már a jövő évi csapat?” – kérdeztük a Ferencváros technikai vezetőjétől, Katona Norberttől, amikor az átadta nekünk a rajtlistát. Nem láttuk rajta Mezei Tamás nevét, és amikor arról érdeklődtünk nála, hogy miért nem, akkor azt válaszolta, hogy "forgatjuk a centereket, és ezt találtuk ki most”. Mondjuk az Európa-bajnok középcsatár az elődöntő első mérkőzésén sem játszott, így ő inkább csak áll (ül) egy helyben, nem forog.
A parti első negyede után azt állapíthattuk meg, hogy az úgy alakult, mint a 7-2-es Fradi-győzelemmel végződő előző, egymás elleni meccsük eleje. Akkor is ugyanígy 3-0-ra meglépett Varga Zsolt csapata, és akkor nem is hagyta magára feljönni az újbudaiakat.

Tele volt szurkolóval a Komjádi lelátója - Fotó: T.M.

Csakhogy ez az OSC egészen elképesztő feltámadásokat tud produkálni. Ennek megfelelően úgy alakult a csata, ahogy a Szolnokkal vívott Eurokupa-döntő budapesti találkozójának hajrája, vagyis egyenlítettek (8-5-ről felállva, de egyszer sem vezetve) a XI. kerületiek és büntetőpárbaj következett.
A kettő között pedig láthattuk a szezon talán eddigi legjobb vízilabda-mérkőzését. Amely óriási hangulatban zajlott, és amelynek köszönhetően a semleges meg az FTC-szurkolók legnagyobb örömére a két csapat kimaxolja a párharcot.
Láthattunk olyan gólt Varga Dénestől, amikor úgy csinált, mintha passzolna Vigvári Vendelnek, majd inkább bevágta a fórt úgy, ahogy csak ő tudja. Utóbbi egy elpuskázott emberelőnyben másodszor is kapura lőtt, akkor már sikerrel, mutatva, hogy van vér a pucájában. Sokáig remekelt mindkét kapus, Vogel Soma és Lévai Márton is 50-50%-kal védett jó darabig, aztán Vogel lett a büntetőpárbaj hőse, két kivédett ötméteressel, aki ezzel a szolnoki Nagy Viktor nyomába eredt, aki három ötöst hárított az OSC-vel vívott Eurokupa-döntő második partiján.
Burián Gergő négyet hintet az OSC-ben, ő mentette döntetlenre a meccset 40 másodperccel a vége előtt. Nikola Jakšić úgy játszott, mint az előző szezonokban, védekezésben és támadásban is jól. Erdélyi Balázs, ManherczKrisztián és Salamon Ferenc megint nagy energiákat mozgósítva pólózott. A negyedik negyed utolsó perceire mindhárom bekkjét - Bundschuh Erik, Dala Döme, Várnai Kristóf - elveszítette az OSC -, de így is 5-3-ra hozták az utolsó nyolc percet, emberfeletti csapatmunkával.

Vogel Soma jól állt a lábán - Fotó: MVLSZ

Ahogy nekünk, úgy már a sajtótájékoztatón ugyanezt elismerő Varga Dánielnek is elfogytak a jelzői az OSC teljesítményére. "Az a baj, hogy hosszú ez a szezon, és kifogytam a jelzőkből, a pozitívakból meg tényleg nagyon sok volt egészen nyár óta. Nagyon büszke vagyok a játékosaimra minden szempontból." - mondta a vezetőedző.
Így Joey Tribbiani ninoszíma szótárát segítségül véve azt tudjuk mondani magasröptűen, hogy higiénikus pszichéjű homo sapiensekből álló csapata termetes aortapumpákkal is rendelkezik.
Burián Gergő ugyanitt úgy fogalmazott, hogy "nincs idő búslakodni, mert vasárnap van még egy esély bejutni a bajnoki döntőbe, nagyon sokszor hangsúlyoztuk már korábban, hogy az év meccse jön az Eurokupában, de most tényleg a legfontosabb jön."
Vasárnap kora délután jön tehát az elődöntő utolsó felvonása, amelyik csapat ott győz, az lesz a Szolnok ellenfele a fináléban. Akik láthatjuk ezt a párharcot, elmondhatjuk, hogy már nyertünk, kár, hogy valamelyik csapat a kettő közül csak a harmadik helyért játszhat majd.
Először Vogel Somát kértük értékelésre a pazar meccs után:
"Örülök, hogy izgalmas volt, nektek, nézőknek és újságíróknak biztosan (nevet – szerk.). Én is úgy éreztem, ahogy mondtad, hogy az eleje úgy alakult, mint az előző meccsen, 3-0 volt nekünk az első negyedben. Uraltuk a meccset elöl, nem tudtak mit csinálni, mi pedig belőttük a helyzeteinket, akkor még én is a lábamon álltam rendesen. Aztán fel tudtak jönni, az OSC nem gondolta úgy, mint sokan, hogy onnantól megint sima lesz. Beleadtak mindent, akciógólokat lőttek, emberelőnyökből is betaláltak, kiadták magukból a maximumot. Mi is vétettünk hátul hibákat, amelyekkel őket segítettük. Örülök, hogy vasárnap van még nekünk is esélyünk döntőbe jutni. Nem szeretném, hogy az így alakuljon, van még mit javítanunk hátul, bár ilyen rövid idő alatt sok mindent nem lehet, inkább a fejekben. Az fog győzni, aki jobban bírja fizikálisan, de leginkább mentálisan a mérkőzést.”
A két fontos gólt szerző Vigvári Vendelt is nyilatkozatra bírtuk:
"Szerencsére jól sikerült a kezdésünk, de tudtuk, hogy ez sokkal nehezebb lesz, mint az előző mérkőzés. Láttuk az Eurokupa-döntő második meccsét, ott láthattuk, hogy az OSC vissza tud jönni akár mínusz háromról is. Erre készültünk, de így is vissza tudtak jönni, ami mutatja az ő erejüket. Rég volt ilyen fantasztikus hangulat a Komjádiban is, egy tétmérkőzésen győzelemmel befejezni ezt a napot nagyon jó érzés. Vasárnap az lesz a lényeg, hogy a miénk legyen a három pont.”
E.ON Férfi vízilabda-bajnokság elődöntő, 2. mérkőzés
FTC-Telekom Waterpolo - OSC-Újbuda 12-12 (3-0, 3-4, 3-3, 3-5) - ötméteresekkel 4-2
Gólszerzők: Vigvári Vendel 2, Varga D. 2, Jakšić, 2, Pohl 1, Zalánki 1, Vámos 1, Fountuolis 1, Német 1, Jansik Sz.1, ill. Burián 4, Manhercz 2, Csacsovszky 2, Salamon 1, Tóth M. 1, Erdélyi 1, Hárai 1
az egyik fél 7. pontjáig tartó párharc állása: 6-6