7-1-ről 8-8, majd 12-9, az UVSE-vel is őrült meccset játszott az FTC, szombaton dől el a bronz sorsa

Publikálva 17/05/2023 - 12:06 GMT+2

Az UVSE kedden este 12-9-re legyőzte a Ferencvárost, ezzel egyenlített a női vízilabda OB I bronzpárharcában. Helyszíni tudósításunk a Hajós uszodából Hajdú Kata és Máté Zsuzsanna nyilatkozatával.

Dr. Szücs Gabriella óriási játszott kedd este © Palágyi Barbara/UVSE

Fotó: facebook

Magyari Alda, Szücs Gabriella és Hajdú Kata remeklésével egalizált az UVSE a Ferencváros ellen.
A sérült válla miatt kieső Rybanksa Natasával azzal viccelődtünk a parti után, hogy miután kivették a féket a csapatból, máris újra nyert az UVSE. Azt mondta, ő is említette a csapattársainak, hogy nélküle jobbak voltak, de azért nagyon is hiányzott ő a lila-sárgáknál, pláne az előző két mérkőzésén mutatott remek játékát követően.
Visszatérhetett viszont a 15 évesen is kulcsember Tiba Panna, aki március 22-én játszott legutóbb az OB I-ben. 5-0-ra és 7-1-re is vezetett a vele felálló UVSE a Ferencváros ellen kedd este. A Fradi a múlt héten majdnem visszajött 0-7-ről az Egerrel szemben, most az 5-0-s harmadik negyedének köszönhetően 8-8 is volt az állás, hogy aztán a hazaiak a 4-1-es utolsó nyolc percükkel 12-9-re megnyerjék a mérkőzést.
Olyan meccseket produkál Gerendás György Magyar Kupa-győztes együttese a szezon végén, amit nem, hogy mi, de valószínűleg ő sem ért. Ahogy Máté Zsuzsanna, az FTC csapatkapitánya sem, lásd a lentebb olvasható nyilatkozatát.
Megható pillanatok tarkították előtte a bemutatást, pályafutása utolsó hazai mérkőzését játszotta minden idők egyik legnagyobb magyar vízilabdázója, dr. Szücs Gabriella, akit virágcsokorral köszöntöttek a parti előtt. És aki olyan, de olyan teljesítményt tett bele a medencébe aztán!
Megmutatta, miért tartják az egyik legkiválóbb védőnek, szerelt, blokkolt, elöl pedig mindkét lövését gólra váltotta. Azok a találatok nagyon kellettek, hogy a címvédő megnyerje a mérkőzést, és kiegyenlítse a párharcot. A másodikat akcióból, ballal szerezte Baksa Vanda passzából a meccs utolsó percében, miközben ő maga már a víz alatt volt. Őrület.

Magyari Alda fekete öves, dresszes és tape-es klasszis teljestményt nyújtott a kapuban © Kovács Anikó/MLVSZ

Na, meg Magyari Alda is brillírozott a kapuban, fogott mindent, mint az olajfesték, többek között Máté Zsuzska és Farkas Tamara büntetőjét is, összesen 12 védést produkált. És az előző meccse után javított a 17 éves szupertehetség, Hajdú Kata is, aki négy gólt tett be a közösbe.
Az UVSE 12-9-re győzött, szombaton a Népligetben dől el a bronzérem sorsa.
A hazaiaktól Hajdú Katától kértünk értékelést:
"Hogy szofisztikáltan mondjam, egy nagyon durva heten vagyunk túl, hiszen sorban kaptuk az óriási pofonokat. Natasa sem lehetett velünk a vízben, aki húzóemberünk. Kicsit a szívroham kerülgetett engem, amikor 8-8-ra feljött a Fradi, de bíztam a csapatban, az utolsó negyedet már simán be tudtuk húzni. Tudjuk, hogy voltak hibáink, ezeket majd megpróbáljuk kijavítani.
Nagyon kevés meccset játszottunk még velük a szezonban, ez még csak a nyolcadik volt. Biztosan kemény és brusztos lesz, a vége fog számítani, mindent bele fogunk tenni."

Hajdú Kata négy gólt hintett az FTC-nek © Palágyi Barbara/UVSE

Az FTC csapatkapitánya, Máté Zsuzska is értetlenül állt a Fradi újabb gyenge meccskezdése előtt:
"Nem értem, hogy tudott elmenni 7-1-re az UVSE, ahonnan aztán felálltunk 8-8-ra. Aztán megint kiengedtük a meccset a kezünkből. Biztos vagyok benne, hogy iszonyatosan sok energiát igényelt az egyenlítés, valószínűleg ezért fáradtunk el a végére. De nem értem, miért nem lehet úgy elkezdeni a meccset, ahogy aztán később játszottunk.
Az elején és a végén rossz döntéseket hoztunk, nem engedhetjük meg magunknak, hogy ekkora különbség legyen a rossz és a jó játék között, mint amit akár egy negyeden belül tudunk produkálni.
Eléggé érettek, tapasztaltak és profik vagyunk ahhoz, hogy hozzunk egy szintet. A szombati meccsünk kiegyensúlyozottabb volt ennél, az Egerrel vívott három mérkőzésünk viszont hullámzó. Valamit nagyon át kell értékelni a fejekben, mert ez koncentráció kérdése."

Máté Zsuzska sem érti csapata pocsék meccskezdéseit © Kovács Anikó/MLVSZ

Fotó: From Official Website

E.ON női vízilabda OB I
a 3. helyért, 2. mérkőzés
UVSE - FTC-Telekom 12-9 (6-1, 2-2, 0-5, 4-1)
Gólszerzők: Hajdú 4, Szücs 2, Baksa 2, Peresztegi-Nagy, Faragó, Tiba, Irmes, ill. Gurisatti 3, Leimeter 2, Máté, Farkas T., Kuna, Tóth-Csabai
az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1-1

Minden reggel hírlevelet küldünk az olvasóinknak, amiben az előző nap legfontosabb sporthíreit, az elemzéseinket és persze sok más érdekességet is megmutatunk. Az Eurosport hírlevelére ezen a linken lehet feliratkozni!