Az FTC a 6-2-es második félidejével győzte le az UVSE-t a bronzpárharc első felvonásán

Frissítve 14/05/2023 - 10:59 GMT+2

A Ferencváros 9-7-re nyert az UVSE ellen a női vízilabda OB I bronzcsatájának első, szombat esti felvonásán. Helyszíni tudósításunk a Népligetből Leimeter Dóra és Baksa Vanda nyilatkozatával.

A második félidőben az FTC védelme jobban zárt, mint az UVSE-é © FradiMédia

Fotó: From Official Website

Gurisatti Gréta és Leimeter Dóra vezérletével fordított a Fradi az UVSE ellen.
Nem lőnénk el a két csalódott csapat csatája-közhelyet (annak ellenére sem, hogy leírtuk), de a Ferencvárost és az UVSE-t is döntőbe várhatta a közvélemény.
Csak hogy jött az Eger, illetve a Dunaújváros, amely nem így gondolta, és a két fővárosi együttes a bronzpárharcban találkozik sokadszorra a szezonban – miközben az Eger szerzett vezetést a fináléban az Újváros otthonában.
Szombaton a harmadik negyed közepéig úgy tűnt, Benczur Márton tanítványai az Eurokupa-döntő népligeti visszavágójához hasonlóan megint megtréfálják Gerendás György FTC-jét. Addig többször is kettővel mentek a vendégek, Magyari Alda jól védett, előtte hatékonyan működött a védekezés, Rybanska Natasa villogott centerben, Faragó Kamilla szép gólokat lőtt és remek asszisztokat jegyzett, Baksa Vanda rosszkéz oldalról talált be többször.
4-6 után viszont a Fradi kevesebbet hibázott, jól blokkolt, támadásban pontosabb lett, és 6-2-es második félidejével, Gurisatti Gréta és Leimeter Dóra vezérletével 9-7-re legyőzte a lila-sárgákat. Pedig addig az UVSE-nek állt a meccs, de nem először a szezonban nem tudta lezárni aktuális partiját a címvédő.
Megint sok volt a rossz döntés, lövések helyett passzok, passzok helyet lövések, pontatlanul megjátszott emberelőnyök, kihagyott helyzetek jellemezték ekkor a vendégek játékát.

Gurisatti Gréta három gólt lőtt az UVSE-nek © FradiMédia

Az FTC így 1-0-ra vezet az egyik fél második győzelméig tartó párharcban. Folytatás kedden 20:15-től a Hajósban.
A Fradiból a triplázó Leimeter Dóra így értékelte a meccset:
"Úgy látszik, nem szeretünk vezetni a hazai meccseken, mert nagyjából egyik fontos mérkőzésünkön se sikerült. Szeretjük a kihívásokat, bár ez önmagában is az volt, felállni abból a csalódottságból, amit éreztünk a hétközi meccsünk után. De attól profi egy sportoló, hogy egy ilyen pofon után a következő feladatára koncentrál és nem hullik szét teljesen.
Szeretnénk szépen befejezni az évet, nyilván nem erre számítottunk, de most már ezt kell megoldani. A fejlődésünkhöz mentálisan hozzá tud járulni, hogy ilyen pofonokból hogyan tudunk fölállni, és hogy tudjuk a saját játékunkat visszaépíteni.
Elég sok meccset játszottunk idén az UVSE-vel, hogy tudjuk, nagyon nehéz mérkőzés lesz a keddi. Biztos vagyok, hogy ők is fognak apró változtatásokat végrehajtani, úgyhogy nehéz csatára számítok akkor is. Szeretnénk aznap lezárni a párharcot, és amennyire lehet, jó szájízzel befejezni ezt a szezont."

Leimeter Dóráék lenyomták Hajdú Katáékat © Palágyi Barbara/UVSE

Fotó: facebook

Az UVSE szintén háromgólos, szintén válogatott balkezese, Baksa Vanda pedig ezt nyilatkozta honlapunknak:
"Azt beszéltük előzetesen, hogy jól álljunk bele a meccsbe, kezdjünk jól az elején, menjünk neki rögtön – örülök, hogy ez sikerült. Viszont nagyon szomorú vagyok a második félidő miatt, mert ott először elöl, aztán hátul is elbizonytalanított minket a Fradi. Onnantól nem sikerültek se a helyzeteink, se a védekezésünk.
Mindenben javulnunk kell a második meccsre. Meg fogjuk nézni, miben hibáztunk, és nagyon remélem, hogy ki fogjuk javítani!"

Baksa Vanda triplája nem volt elég az UVSE sikeréhez © Palágyi Barbara/UVSE

E.ON női vízilabda OB I
a 3. helyért, 1. mérkőzés
FTC-Telekom - UVSE 9-7 (1-2, 2-3, 4-2, 2-0)
gólszerzők: Gurisatti 3, Leimeter 3, Máté, Pőcze, Kuna, ill. Baksa 3, Faragó 2, Rybanska, Peresztegi-Nagy
az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1-0, az FTC javára

Minden reggel hírlevelet küldünk az olvasóinknak, amiben az előző nap legfontosabb sporthíreit, az elemzéseinket és persze sok más érdekességet is megmutatunk. Az Eurosport hírlevelére ezen a linken lehet feliratkozni!