Eldőlt: 2024-ben is láthatunk Djokovic-Nadal párharcot, őrületes sztárparádéval jelentkezik a Hat Király Slam

Publikálva 06/02/2024 - 09:25 GMT+1

Új bemutató tenisztorna házigazdája lesz októberben Szaúd-Arábia: a Hat Király Slamen másik három Grand Slam-győztes játékos mellett Novak Djokovic és Rafael Nadal is pályára lép.

Alcaraz, Nadal, Djokovic - 2024

Fotó: Quentin Guichard

A szervezők bejelentése szerint Carlos Alcaraz, Jannik Sinner, Daniil Medvedev és Holger Rune is az indulók között lesz a helyi kulturális és szórakoztató fesztivál keretében sorra kerülő eseményen.
Sinner januárban megnyerte az Australian Opent, így jelenleg a dán Rune az egyetlen a hat résztvevő közül, akinek még nincs Grand Slam-győzelme. A 22-szeres GS-győztes Nadal, aki az előző hónapban lett a Szaúdi Tenisz Szövetség nagykövete, nagy várakozással tekint az őszi torna elé.
"Izgatott vagyok, hiszen először játszom majd Rijádban" - mondta a spanyol sztár.
A bemutató tornák nem számítanak újdonságnak a Közel-Keleten, az azonban mindenképpen szokatlan, hogy a versenyszezon közben rendezzenek egy ilyen eseményt, az október ugyanis tele lesz ATP-versenyekkel, Sanghajban és Párizsban például 1000-es tornára kerül sor.