Nadal néha megidézte fénykorát, visszavágott De Minaurnak Madridban

Frissítve 27/04/2024 - 20:35 GMT+2

Rafael Nadal legyőzte Alex De Minaurt a madridi ATP 1000-es tenisztorna második fordulójában, ezzel visszavágott a Barcelonában elszenvedett vereségért.

Nadal régi önmagát idézve győzte le De Minaurt Madridban

A találkozó elején a 22-szeres Grand Slam-bajnok azonnal el tudta venni ellenfele adogatójátékát, így hamar brékelőnybe került.
Amilyen hirtelen jött a vezetés, olyan hirtelen brékelt vissza az ausztrál. 3-3 után szintén egy gyors oda-vissza brék következett, a két játékos ezután magabiztosan szervált, és egészen rövidítésig húzták a játszmát. Itt Nadal 6-2-re is elhúzott, de nem tudta lezárni a szettet, De Minaur felzárkózott 6-6-ig. A térfélcsere után viszont az ötszörös madridi tornagyőztes nyert két pontot, így szettelőnybe került.
A folytatásban megint brékelni tudott a spanyol, és ezt az előnyt egészen a végéig tartani is tudta, sőt fogadóként fejezte be a találkozót. Ez volt Nadal 408. ATP 1000-es győzelme pályafutása során. A következő fordulóban a Frances Tiafoe-t búcsúztató Pedro Cachinnal találkozik.