A remény rabja Andy Murray is, aki a katari döntője után remek wimbledoni szereplésben bízik

A háromszoros Grand Slam-bajnok Andy Murray idén eddig hat mérkőzést nyert meg döntő szettben (a kilencből), és ezek közül háromban meccslabdát is hárított. Ráadásul rengeteg időt töltött a pályán, és azt mondja, hogy a játéka is jobb, mint tavaly ilyenkor. Beszélt a wimbledoni reményeiről és az edzéseit érintő változásokról is.

Murray - Medvedev - Les temps forts du match - ATP Doha

Videó forrása: Eurosport

Andy Murray pazar évet produkál, amire Wimbledonban rátenne még egy lapáttal is.
Ezt írja levelében Andy Dufresne (Tim Robbins) a barátjának, Rednek (Morgan Freeman) a világ egyik legjobb filmjében (The Shawshank Redemption/A remény rabjai).
Egy másik Andy, a skót Andy Murray 35 évesen, fémcsípővel a testében, oly sok viszály után, veteránként is folyamatosan bízik benne, hogy képes még valami nagy dobásra az ATP Touron, melyet úgy elleptek a fiatal szupertehetségek, mint Black Friday alkalmából a Media Markt üzleteit a bazi nagy képernyős tévére vágyó tömegek.
Az a szép ebben, hogy Sir Andy nem csak mondja ezt, meg is teszi, mutatja ezt az Ausztrál Openen tőle látott hősköltemény, meg az, hogy aztán Dohában egészen a döntőig menetelt a múlt héten, ahol az őt végül megállító Daniil Medvedev is nagyon szép szavakkal illette ellenfelét.
Ki is járt neki.
picture

Trois balles de match sauvées et le dernier mot : comment Murray a eu raison de Sonego

Videó forrása: Eurosport

A Qatar Openen 11 órát és 51 percet töltött a pályán. Nem csoda, hogy mindezek után visszalépett a dubaji tornától. A Rióban olimpiai bajnok Monica Puighoz hasonlóan ő is reménykedik benne, hogy hogy Wimbledonra szépen összeáll a játéka, pláne, hogy úgy tűnt, 2023-ban új erőre kapott.
Murray azt mondta korábban, hogy jobban hisz a testében, mint valaha, miután rengeteget edzett a holtszezonban és az Australian Open után is. Úgy érzi, hogy jobb, mint tavaly ilyenkor, ami veszélyes ellenféllé teheti őt kedvenc pályáján, a füves borításon.
"Az az érzésem Wimbledonról, hogy kevesebb játékos játszik jól füvön" – nyilatkozta Murray a Timesnak.
"Többen érzik komfortosabban magukat a kemény pályákon, és ez valószínűleg növeli az esélyeimet. Nem azt mondom, hogy ha játszanék, elvárnám, hogy megnyerjem a salakos Roland Garrost, de Wimbledonban biztosan nagyobb a lehetőség, hogy sokáig eljussak.
Az is nagyon tetszik, ahogyan az elmúlt négy hónapban edzettem, és ezt nem is Wimbledonra gondolva tettem. Csak próbálok minden nap koncentrálni, és megpróbálom a lehető legtöbbet kihozni belőle. Ha ezt teszem, és elég sok ilyen napot összegyűjtök, akkor úgy gondolom, hogy Wimbledonra a játékom állapota nagyon-nagyon jó lehet.".
picture

ATP Doha : Highlights semi-final - Murray defeated Lehecka

Videó forrása: Eurosport

Nem csak az Eurosport őt kedvelő kommentátorai és az eurosport.hu Murrayt bíró újságírói látják úgy, hogy 2023-ban eddig elképesztő szezont produkált a skót, ha nem ő maga is úgy véli, hogy király a játéka. Még szép, hiszen ő követi el. Skócia terminátora szerint a fizikuma is megvan egy jó Grand Slam-szerepléshez.
"Az biztos, hogy a mostani játékom a tavalyihoz képest más. Tavaly Dohában fizikailag pályafutásom egyik legrosszabb meccsét játszottam (6:0, 6-1-es vereség Roberto Bautista Agut ellen a második fordulóban – a szerk.). Szarul voltam, borzalmasan játszottam, és nem igazán voltam tisztában azzal, hogy mit csinálok. Problémáim voltak a hátammal, és szörnyen éreztem magam.
A testem nem mindig érzi magát túl jól, de nagyon jól bírta az év első néhány versenyét, amelyek nagyon megterhelőek voltak. Meggyőződésem, hogy a testem rendben lenne akkor is, ha hét öt szettes meccset kellene játszanom. Igaz, ha ezek hatórás mérkőzések lennének, akkor valószínűleg nem, de a normál hosszúságú, öt szettes játszmásakat kibírnám."
Ennek némileg ellentmond (vagy éppen pont ezért), hogy Andy Murray visszalépett a Dubai Duty Free Tennis Championships-től a dohai erőfeszítései után.
A tervek szerint legközelebb a március 8-án kezdődő Indian Wells-i Masters 1000-es tornán játszik.
picture

Katarban a döntőig menetelt

Fotó: AFP

A Dubajtól való távolmaradásáról így nyilatkozott:
"A hasizmommal volt gondom, és péntek este Dohában az elődöntő után egy kicsit éreztem is ezt. A tavalyi tapasztalataim miatt ez egyértelműen a terheléssel kapcsolatos dolog, mivel rövid idő alatt rengeteget teniszeztem, így egy kicsit aggódtam emiatt.
Most egy kicsit jobban oda kell figyelnem a testemre, amit a húszas éveim közepén még nem tettem volna. A problémáim miatt nem olyan egyszerű a helyzet, mint régen. Kicsit több tudomány van az edzéseimben, és abban, hogy mennyi melónak tehetem ki a testem. Nyilvánvalóan a múlt hét extrém terhelést jelentett."
Murray idei kiemelkedő pillanatai közé tartozik, hogy az Australian Openen egy 4 órás partin legyőzte Thanasi Kokkinakist, és az is, hogy öt meccslabdát hárított Jiri Lehecka ellen, hogy bejusson a Qatar Open döntőjébe.
"Mivel ilyen még nem történt a pályafutásom során, tisztában vagyok vele, hogy az idei meccseim eszementek voltak. Úgy tűnik, hogy hat-hét olyan meccsem volt egymás után, amelyek mind epikusak lettek."
picture

Murray mutatja, hogy három GS-t nyert eddig

Fotó: AFP

Murray a világranglistán 18 helyet előrelépve az 52. pozícióba repült, és még mindig a legjobb 32 közé jutás a célja, hogy segítsen bebiztosítani magának egy kiemelt helyet a GS-tornákon.
Elmondása szerint a 2022-es év vége felé lehangolt volt a fizikai állapotával kapcsolatban, de mostanra már pozitívabbnak tűnik, miután változtatott az edzésein.
"Ahelyett, hogy csak általánosságban edzenék azzal, hogy kimegyek a pályára és három órán át ütögetem a labdákat, egy kicsit okosabb vagyok. Amikor a pályán töltöm az időt, előre eldöntöm, pontosan mi az, amit tenisz szempontból, de fizikailag is ki akarok hozni belőle. Ha őszinte akarok lenni, korábban sosem néztem ezeket a dolgokat rendesen.
Hiszem, hogy ez lehetővé teszi számomra, hogy sokkal jobb formában legyek. Pontosan tudom, hogy mikor megyek ki a pályára, mennyi időt fogok ott tölteni, és hogy milyen gyakorlatok segítségével jutok el bizonyos pulzusszám-zónákba. Ahelyett, hogy kétszer pusztítanám magam, egyszer a pályán, egyszer pedig az edzőteremben, néha csak akkor kell a pályán lennem, ha a teniszedzés megfelelő ingereket ad.”
picture

Murray messze van még a búcsútól

Fotó: AFP

"Andy Dufresne, aki egy folyónyi szaron úszott át, hogy végül tiszta legyen." – mondta Morgan Freeman Redként, azaz a csodálatos Papp János az ő magyar szinkronhangjaként A remény rabjaiban.
Andy Murray annyi kemény megpróbáltatáson esett át, hogy bár mesekönyvbe illő lenne, ha Wimbledonban valami nagyot érne el, baromira megérdemelne egy emlékezetes szereplést a remény rabjaként.
via eurosport.co.uk
Minden reggel hírlevelet küldünk az olvasóinknak, amiben az előző nap legfontosabb sporthíreit, az elemzéseinket és persze sok más érdekességet is megmutatunk. Az Eurosport hírlevelére ezen a linken lehet feliratkozni!
Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Hirdetés
Hirdetés