Egy őrült nagy csata a befutóig, és ami mögötte volt - videóval
Az utóbbi időben szinte minden figyelem az új hypercarokra irányul az Endurance Világbajnokságon, Portimaóban viszont a GT-géposztály is jelezte, érdemes néha náluk is szétnézni. A szériaalapú autók mezőnyében a legutolsó méterekig hatalmas csata dúlt a győzelemért, és ahogy az lenni szokott, utólag még extra érdekességek is kiderültek a meccs hátteréről.
Catsburg és Rovera csatája a portmaói WEC-futam végén
Videó forrása: Eurosport
A GT-kategóriában négy főszereplőről szólt a portugáliai versenyt.
Az elején egy remek rajtot követően a #21 AF Corse Ferrari vezetett, ám őt szép lassan bedarálta a #33 Covette, a #85 Iron Dames Porsche és a Lilou Wadoux remek etapjaival felzárkózó #83 AF Corse Ferrari.
A végére ketten maradtak ebben a csatában, és a csapatok úgy rendezték, hogy mind a Corvettben, mind a #83 Ferrariban egy gyári pilóta fejezte be a versenyt.
Alessi Rovera (Ferrari) néhány körrel a leintés előtt érkezett meg Nicky Catsburg mögé, és az addigi tempókülönbségből úgy tűnt, nem lesz kérdés az előzés. Aztán mégis az lett.
A holland a kanyargós részen mindent levédekezett, az utolsó kanyart pedig olyan jól tudta megrajzolni, hogy az olasz nem tudott mellé érni az egyenes végére.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2023/04/19/3687112-75032173-2560-1440.jpg)
Catsburg és Rovera csatája a portmaói WEC-futam végén
Videó forrása: Eurosport
Hatalmas meccs volt, amiből végül Catsburg és a Corvette jött ki győztesen, ám utólag kiderült, nem csak a pályán ment a harc.
Mind a két csapat próbálta úgy szövögetni a stratégiát, hogy az utolsó kiállást követően ő legyen előrébb, hiszen Portimaóban ügyes helyezkedéssel fel lehet tartani egy kicsit gyorsabb riválist.
„Határon voltunk, mivel csak a bal oldali kerekeket cseréltük le, ezért nagyon küszködtem a tapadással. Mihelyst ráléptem a gázra, elúszott az autó hátulja” – mondta Rovera a Sportscar365-nek.
„Mindent megpróbáltunk a boxban is, de szerintem a Corvette rövidebbet tankolt, mert legalább öt másodpercet hozott rajtunk a boxban. Tehát megpróbáltunk a kiállásnál eléjük kerülni azzal, hogy csak a bal oldalon cseréltük, de nem jött össze.”
Rovera jól tippelt, Catsburgék tényleg kevesebbet tankoltak a szokottnál, hogy megőrizzék a pozícióelőnyt.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2023/04/19/3687107.jpg)
A Corvette a portimaói dobogón.
Fotó: From Official Website
„Igen, így volt. Szerintem egy kicsit később jöttünk ki, mint a többiek, és ez jelentett némi előnyt. De a csapat is fantasztikus volt, hihetetlen gyors boxkiállásokat hoztak össze. Minden alkalommal plusz előnnyel jöttünk ki a boxból, és enélkül nem nyertünk volna” – mesélte Catsburg szintén a Sportcar365-nek.
„Nagyon örültem, mikor vége lett a versenynek, mert láttam, milyen ütemben közeledett hozzám. Sokkal gyorsabb volt, nekem pedig kicsit letörte a motivációmat, amikor hallottam, hogyan csökken a különbség köztünk. De egy dolog utolérni valakit, és egy másik megelőzni.”
A Corvette holland pilótája még hozzátette, hálás azért, hogy Rovera egy ilyen kiélezett helyzetben is csak tiszta eszközökkel próbálkozott.
„Le a kalappal előtte, mert igazi úriember volt. Nem lökött le a pályáról, és nem csinált semmi őrültséget. Mostanában ez nincs mindig így hasonló helyzetekben. De ő egy nagyszerű versenyző, úgyhogy elismerésem.”
A Corvette így Sebring után ismét győzött a GT-ben, és a Ben Keating, Nicolas Varrone, Nicky Catsburg hármas vezeti az összetettet.
Kapcsolódó témák
Hirdetés
Hirdetés
/origin-imgresizer.eurosport.com/2024/09/16/image-3aa005a4-b0a3-450b-ba0a-4ec3abe66d16-68-310-310.jpeg)