A szerb férfi vízilabda-válogatott megvédte olimpia címét Tokióban, ahol a torna döntőjében 13-10-re jobbnak bizonyult Görögországnál.

Az első negyedben a szerbek nagy fölényben játszottak, 2-2 után megléptek és háromgólos előnnyel (6-3) zártak. Különösen akcióból voltak bátrak és eredményesek, míg a görögök a fórjaikra építettek, kapusteljesítményük viszont a közepestől is elmaradt.
Tokyo 2020
Olimpiai bronzérem All Star-tagsággal Új-Zélandról indulva vízilabdában? Sikerülhet!
14/10/2021 17:07
A második felvonás váratlan görög feltámadást hozott, amit leginkább a szerbek kínáltak számukra tálcán. Utóbbiak támadásaiból ekkor hiányzott az elképzelés és az erő, védekezésben pedig nem volt kellő összhang, a görögök így négy perc alatt 4-1-es etappal utolérték ellenfelüket.
A zárszó mégis a szerbeké volt, akik 8-7-es előnnyel vágtak neki a második félidőnek. A harmadik negyedben feljavultak a védekezések, és a kapusok is érdemit tettek hozzá a mérkőzéshez, ezekhez hozzájárult, hogy némi fáradtság mindkét oldalon jelentkezett.
A záró rész elején a görögök egyenlítettek, de ezzel el is lőtték az összes puskaporukat, mert a folytatásra fizikálisan felőrlődtek, miközben a szerbek megrázták magukat, és sorozatban lőtt három góllal már a hajrá előtt eldöntötték az összecsapást.
A győztes csapatban tízen szerepeltek az öt éve aranyérmes együttesben is. Ezzel véget ért a tokiói olimpia utolsó versenye.