Népszerű sportok
Még több sport
Összes megjelenítése

Djokovic úgy zúzta szét a teniszt, ahogy Yoko Ono a Beatlest Andy Roddick szerint

Kálmán Laci

Frissítve 01/03/2024 - 19:07 GMT+1

Andy Roddick - minden ellenkező híresztelés ellenére - teniszezőnek is kivételes volt, hisz volt világelső, és nyert US Opent is. Még azelőtt, hogy úgy istenigazából beindult volna a Roger Federer expressz, amely, ahogy sokakat, őt is elgázolta jó néhányszor. És hogy milyen Roddick tenisz gondolkodóként? Iszonyú jó! Legutóbb Novak Djokovic kapcsán jött elő egy zseniális párhuzammal.

Djokovic laza ütésénél nem volt szebb - top 5 labdamenet

Akik régóta ismerik, azt mondják, Andy Roddick mindig is ilyen volt.
Egyenes, éles, szellemes és szarkasztikus. Egy olyan valaki, aki, ha közhelyet szimatol, minimum átmegy az utca túloldalára. De lehet, hogy elhúz még a városból is.
Tetszik, nem tetszik, ő ilyen. Meg lehet nyilván sértődni azon, amit mond, ami manapság amúgy is nagy divat, igaz, semmi értelme. Most például egy rakat teniszdrukkernek szólt be, persze, akinek nem inge, úgysem veszi magára.
Roddick az általa létrehozott és vezetett Served című podcast legutóbbi adásának tekintélyes részét Novak Djokovicnak szentelte. Nem véletlenül, hisz szerinte a szerb olyan hatással volt a világ teniszére, amilyennel Yoko Ono a Beatles szétesésére.
„Novak Djokovic az a srác, aki szétzúzta a Beatlest. Ő a tenisz Yoko Onója” – fogalmazott Roddick. „Ő az, akit nem akartunk, akire egyáltalán nem volt szükségünk. Megvolt a rivalizálás, megvolt a balkezes-jobbkezes párharc. Az ellentétes játékstílusok.”
„Aztán egyszerre csak megjelent ez a kiborg, ez a biorobot, aki ugyanakkor sok érzelemmel játszott. És azt mondta, hogy ’Köszi, engem nem érdekel ez a narratíva. Én egy komplett játékos vagyok, és jobb, ha tudjátok, hogy rajtam nem lehet majd keresztülnézni, engem nem lehet megkerülni, én felveszem a kesztyűt ezekkel a srácokkal.”
„Furcsa volt. Olyan volt, mintha a kommersz teniszrajongók valahogy dühösek lettek volna rá ezért.”
A Twitteren olvasható kommentek alapján úgy tűnik, sokan magukra vették a fenti utolsó mondatot, és megsértődtek rajta. Nem Roddick mondja azt, hogy a tenisznek nem volt szüksége Djokovicra, hanem azok gondolták így, vagy legalábbis sokan közülük, akik csak távolról követték a sportágat, vagy akik addigra már oldalt választottak maguknak, és Federer- vagy Nadal-drukkerek lettek.
picture

Novak Djokovic

Fotó: Getty Images

(Akkor e sorok írója is így gondolta. Sértődés azonban nincs, hisz ez volt az igazság. Igaz, azóta a véleményünk alapvetően megváltozott, és ma már úgy gondoljuk, pont, hogy szükség volt Djokovic érkezésére, hisz az még inkább felerősítette a két másik nagy értékét.)
Roddick állást foglalt a GOAT-vitában is. Szerinte senkinek semmiféle kétsége sem lehet afelől, hogy Djokovic minden idők legnagyobbja.
„Ami fura ezekben a GOAT-vitákban, hogy ezeknek sosincs vége” – folytatta Roddick. „A Michael Jordan/LeBron James-vitában előjön, hogy oké, LeBronnak kevesebb van, de így meg úgy játszott.”
Bejönnek mindenféle tényezők, miközben a matek ugye nem foglalkozik az érzéseiddel. A matekot nem érdekli, hogy be vagy-e oltva vagy sem.
„Ha veszed ennek a három embernek az eredménysorát, és nem Novakot hozod ki győztesnek, akkor őrült vagy. Ilyen egyszerű ez az egész. Minden más csak arról szól, hogy mit szeretsz nézni inkább. Roger művészi eleganciáját, vagy Rafa nyers erejét. Én mindig is azt mondtam, hogy amit Novak nagyon jól csinál, az nem annyira egyértelmű az edzetlen teniszszemek számára.”
„Amit Roger jól csinál, az teljesen nyilvánvaló. Csodálatos. Annak is, aki úgy ismeri a teniszt, ahogy én, és annak is, aki életében először lát teniszmeccset. Rafánál ott van a fizikális rész, a dráma, az elképesztő akarat, az, hogy ő ízig-vérig egy gladiátor-figura.”
„Novak pedig egy sebész. Szó szerint szétszed. Komoly kockázatot kell vállalnod azért, hogy valahogy ártani tudj neki. Ő ezt tudja, ahogy azt is, hogy erre valószínűleg nem leszel képes három-négy órán keresztül.”
picture

Novak Djokovic

Fotó: Getty Images

„Amikor vitázunk valamiről, az árnyalatokra gyakran nem figyelünk. Az egyszerű gondolatokat szeretjük, Novak játékát azonban nem lehet ilyen egyszerűen leírni. De amikor valaki a számai ellen érvel, akkor ezt a tényt szándékosan hagyja figyelmen kívül.”
Roddick szerint tehát a számok eldöntenek mindent. Nagyjából hasonlóan fogalmazott Szabó Gábor is tavaly nyáron, amikor azt írta, „Az elmúlt egy év bebizonyította, hogy a legnagyobbat Novak Djokovicnak hívják.”
Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Hirdetés
Hirdetés