Eurosport
A kulacsos incidens óta nem érzi magát a réginek a Rómában váratlanul simán kieső Djokovic
Publikálva 12/05/2024 - 21:54 GMT+2
Novak Djokovic meglepetésre simán kikapott a chilei Alejandro Tabilótól a római ATP 1000-es tenisztornán a legjobb 32 között, így 2006 óta először nem lesz ott a negyeddöntőben.
Tennis - ATP Rome - Djokovic vs Tabilo HLTS (SNTV)
Videó forrása: Eurosport
A világranglista 32. helyén álló Tabilónak csak alig több mint egy órára volt szüksége, hogy 6:2, 6:3-mal búcsúztassa a 24-szeres Grand Slam-győztest, aki így idei negyedik tornájáról is trófea nélkül volt kénytelen távozni.
A mérkőzés utáni sajtótájékoztatón Djokovic úgy fogalmazott, nem találta a komfortját a pályán, nem érezte az ütéseket. Amikor rákérdeztek, lehetett-e ennek köze a pénteki esethez, amikor a Corentin Moutet elleni győzelmét követően, az aláírásosztás során fejbe találta egy a nézőtérről érkező kulacs, sejtelmes választ adott:
„Őszintén szólva nem tudom. Meg kell ezt vizsgálnom. Az edzés másmilyennek érződött. Tegnap egy lazább edzés iktattam be, és bár nem éreztem semmit, de ugyanakkor nem is éreztem magam olyannak, mint korábban.
Ma nyomás alatt elég rossz volt a helyzet – nem a fájdalom miatt, hanem az egyensúly megtalálásával. Egyszerűen nem tudtam tájékozódni. Mintha egy egészen másik játékos lettem volna, mint két nappal korábban. El kell végeznünk az orvosi ellenőrzéseket, hogy kiderüljön, mi folyik itt.”
A szerb tudomása szerint nem szándékosan vágta hozzá valaki azt a bizonyos kulacsot a pénteki győzelme után, csupán véletlen baleset történt: egy néző előrehajolt a korláton, és eközben kicsúszott a táskájából a vizespalack.
Djokovic legközelebb a két hét múlva startoló Roland Garroson lép pályára, ám a most Tabilo, Monte-Carlóban Casper Ruud, valamint Indian Wellsben Luca Nardi ellen elszenvedett meglepő vereségei után okkal merülnek fel kérdések a formája, felkészültsége kapcsán.
„Mindennek jobbnak kell lennie, hogy egyáltalán esélyem legyen megnyerni a tornát” – felelte a szerb arra a kérdésre, hogy milyen téren próbálja fejleszteni magát a Garrosig.
Kapcsolódó témák
Hirdetés
Hirdetés