Federer pótolhatatlan - állítja a wimbledoni nagy rivális

Sergő Z. András

Publikálva 21/09/2022 - 06:31 GMT+2

A korábbi brit teniszező, Tim Henman szerint a visszavonuló Roger Federer pótolhatatlan a teniszvilág számára, és azt méltatta, milyen "elképesztően hihetetlen" hatása volt Wimbledonra. A nyolcszoros bajnok múlt héten bejelentette, hogy a Laver-kupa után befejezi pályafutását. Henman szerint Federer nélkül a teniszvilág "óriási hiányt" fog szenvedni mind játékosként, mind a játék nagyköveteként.

Federer és Henman

Henman szerint Federer egyedülálló volt mind a teniszben, mind a sportág tágabb világában.
Az angol Eurosportnak nyilatkozott: “Amit a pályán művelt mint versenyző, pótolhatatlan."
Ugyanakkor Henman szerint kevés sportoló ér fel Federer befolyásához, ami a pályán kívüli életet illeti. Azt mondta: "hatalmas hatása volt a teniszsportra és általában a sportra".
A leginkább elképesztő karrier, és az egyik legnagyobb hatású ember a sportágunkban
Bár Federer megnyerte mind a négy Grand Slamet, legnagyobb sikereit Wimbledonban aratta. Nem csoda hát, hogy , amikor azt állította, Federer öröksége, hatása felfoghatatlanul nagy az All England Lawn Tennis Clubban.
Ez az örökség az 1998-as wimbledoni torna junior bajnoki címével kezdődött, és az akkor 29 éves Pete Sampras elleni híres győzelmével folytatódott a 2001-es torna negyedik fordulójában. Első wimbledoni címét 2003-ban nyerte, és füvön hosszú évekig csak saját maga volt az ellenfele.
Federer pályafutása az elmúlt években sérülésekkel tarkítottan zárult. 2020-ban Henman még arról beszélt, szeretné, ha a svájci ikon újra ereje teljében játszhatna.
2020-ban Henman még arról beszélt, szeretné, ha a svájci ikon újra teljes erővel játszhatna. "Nagyon várom, hogy 2021-ben láthassam Roger Federert. Jó barátom, akit már nagyon-nagyon régóta ismerek, és mindannyian alig várjuk, hogy láthassuk őt. Amikor készen áll arra, hogy újra versenyezzen".

A stílus maga volt az ember

Henman számára Federer kettőssége - a pályán és a pályán kívül is - tette őt tökéletesen alkalmassá az All England Clubban.
"Az, ahogyan játszott, de az is, ahogyan viselkedett" - mondta Henman.
Henman rendszeres ellenfele volt a svájci mesternek a pályán. Tizenháromszor találkoztak, és a brit megállta a helyét, ezek közül hat találkozót megnyert. De a pályán kívül is közel álltak egymáshoz. Federer és felesége, Mirka
Amikor a Federer visszavonulásáról szóló pletykák hivatalossá váltak, Henman bevallotta, hogy sokkolta a hír. "Amikor a hír nyilvánosságra került, az ember tényleg meglepődött. Egyszer minden véget ér" - mondta Henman.
Roger Federer a hétvégi Laver-kupán fog ütőt utoljára hivatalos mérkőzésen. A hétvége a londoni eseményeit az Eurosport teljes egészében közvetíti.