Népszerű sportok
Még több sport
Összes megjelenítése

Storer: „Szükség van olyan csapatokra, mint a DSM”

Eurosport
Eurosport

Frissítve 11/02/2022 - 15:32 GMT+1

Valter Attila csapata, az FDJ, messze nem volt a legaktívabb sor az átigazolási piacon. Mivel a nagy neveknek egyaránt 2023 végéig van szerződésük, a vezetőségnek a jövő miatt még nem kellett izgulnia. Ráadásul sikerült egy olyan versenyzőt szerződtetniük, aki tavaly nyáron valósággal berobbant. A DSM-től megszerezték azt a Michael Storert, aki két szakaszt, illetve hegyi trikót nyert a Vueltán.

Michael Storer

Fotó: Getty Images

Az ausztrál versenyző ennek az évnek azzal a céllal vágott neki, hogy még tovább fejlődjön, és megítélése szerint erre a legjobb esélye pont a francia csapatnál lehet. A bizalom jeleként már bekerült Pinot és Gaudu mellé a Touron induló keretbe, és mint mondja, hárman próbálnak majd valamit kihozni az összetettből. Persze – a DSM-től eligazoló– Storernek már korábban is lesznek fontos versenyei, elsőként a Párizs-Nizza.
Mennyi önbizalmat lehetett meríteni az előző szezonból?
Elég sokat. Korábban azért nem voltam benne biztos, hogy valaha képes leszek-e ezen a szinten nyerni. Az első igazi önbizalom löketet még a 2020-as Vueltán szereztem, amikor harmadik voltam egy hegyi befutós szakaszon. Akkor gondoltam azt, hogy „oké, nekem itt tényleg lehet esélyem, csak kell még egy kis plusz a szakaszgyőzelemhez.”
Négy éve vagy profi, de tényleg mintha tavaly nyáron robbantál volna be úgy igazán.
Őszintén szólva elég egyenletesen fejlődőm, minden évbe léptem egy picit előre. A Vuelta remek példa erre. 2018-ban, az első nagy körversenyemen még csak célba akartam érni, a másodikon próbáltam belekerülni egy-két elmenésbe, és ha jól emlékszem, egy jó szökésem volt is. A következő évben már három. Aztán tavaly szakaszgyőzelemért harcoltam, szóval ez tényleg elég fokozatos fejlődés. Táplálkozás, edzés, regenerálódás, kerékpáros készségek, pszichológia. Ezeken múlik a dolog.
Hegyi trikós voltál a Vueltán, de junior vb-n például jobb időfutamot mentél, mint Filippo Ganna. Milyen típusú versenyző vagy valójában?
Jó, Gannát akkor vertem meg először és utoljára. Nála sík egyenkéntin soha nem leszek jobb. De szeretnék ebben is fejlődni, és a csapatnál szerencsére támogatnak benne. Igazából juniorban ha erős vagy, akkor minden szám jól megy, ennyi az egész. Ott még nem kell specializálódnod semmire.
picture

Michael Storer

Fotó: Getty Images

Szóval akkor milyen típusú versenyző vagy?
Szerintem egy olyan hegyimenő, aki a hosszabb emelkedőket kedveli.
De ne nevezzük még összetett-menőnek?
Jelenleg még ne, de próbálkozni azért fogok. Úgy vagyok vele, ha nem leszek sikeres, akkor sincs semmi gond. Egyelőre azt gondolom, hogy ez még nem forrott ki bennem igazán, most szeretnék még minél több versenyt nyerni. Mert néha azért előfordul, hogy az ember úgy húzza be az összetettet, hogy közben nem nyer szakaszokat, vagy nem is kell támadnia.
Te is azok közé tartozol, akik elhagyták a DSM csapatát. Mostanság mintha mindenki menekülne onnan, ráadásul veled kapcsolatban volt egy pletyka, hogy még 2020-ban hazaküldtek az edzőtáborból, mert elmentél sampont venni. Valójában miért jöttél el?
A hazaküldést megértettem és elfogadtam, de egyébként egyáltalán nem éreztem rosszul magam a DSM-nél. Azt azért látni kell, hogy a csapat vezetői kicsit máshogy tekintenek a sportágra, és olyan részletekre is odafigyelnek, ami egyeseknek furcsa lehet. De Iwan Spekenbrinket, a DSM menedzserét nagyon tiszteletem a doppingellenes álláspontja miatt, és azért, mert megpróbálja jobbá tenni a kerékpársport pénzügyi modelljét. Összességében szerintem a DSM egy olyan csapat, ami nagyon is kell a mezőnybe. Én jó hangulatban jöttem el, egyébként pedig amennyiben mindenáron hibákat keresel, akkor az összes WT-csapatnál találni fogsz valamit. Bárkibe bele lehet állni, ha kötekedni akarsz.
És miért az FDJ?
Még a Giro után kezdtünk el beszélgetni. Más sorok is érdeklődtek, de nem akartam sokáig kivárni, az FDJ rendszere pedig szimpatikus is volt. Nagyon profik, de bizonyos területeken mégis kellően rugalmasak. Tényleg törődnek a versenyzőikkel, és mindenkiből a legjobbat szeretnék kihozni. Ez a versenyzés minden területére igaz, egy dietetikussal például a tökéletes étrend kidolgozásán dolgozunk. Egyszerűen minden szinten jobbá akarnak tenni.
Mi lesz veled a Touron? Pinot a kapitány, és Gaudu is ott lesz a sorban.
Július azért még messze van, de a jelenlegi állás szerint három emberrel próbálunk majd nekivágni, és meglátjuk, hogyan alakul a verseny. Hosszú az út a Tourig, és ha például valaki a rajt előtt megbetegszik, akkor még mindig van más opciója a csapatnak. A taktikát még hagyjuk, ahhoz nagyon korán van, de mi hárman figyelünk az összetettre.
Michael Storer
Azért ilyen szerepet kapni új igazolásként egy francia sorban nem kis felelősség. Készen állsz erre?
Szerintem mindennek az alapja egy világos taktika, és a jó kommunikáció. A tavalyi a Tour de l’Ainen voltam már csapatkapitány, és annak elelnére megnyertük az összetettet, hogy papíron a miénk volt az egyik leggyengébb sor. Tény, nem vagyok az a hangosan irányító típus, de ettől még lehet valaki jó kapitány. A franciám is javulgat, a csapattól kaptam egy nyelvtanárt, mindenki türelmes velem, és már elég sokat megértek.
A versenyprogramod tetszik?
Teljesen. Az első két többnaposon próbálom újra felvenni a rimust, aztán előbb a Párizs-Nizzán majd a Katalán körön szeretnék jól menni.
Mivel lennél elégedett a 2022-es idény végén?
Elég nagy céljaim vannak, szeretnék legalább egyszer WT-szinten nyerni, és jó lenne, ha megint sikerülne elhoznom egy szakaszt valamelyik háromhetesről.
(Cyclingnews)
Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Hirdetés
Hirdetés