Szuperizgalmas befutó a Blockhauson, ausztrál győzelem a Giro 9. szakaszán

Frissítve 15/05/2022 - 18:55 GMT+2

Jai Hindley (Bora - hansgrohe) nyerte vasárnap az első igazán kemény hegyi szakaszt a Giro d'Italia országúti kerékpáros körversenyen, melyen Juan Pedro López (Trek - Segafredo) 12 másodperc híján meg tudta tartani vezető helyét az összetettben.

Jai Hindley

Giro d'Italia - Hindley nyert a Blockhauson, López az élen maradt

Az Isernia és Blockhaus közötti 191 kilométeres kilencedik etapon kilencfős szökevénycsoport alakult ki, amelyből Diego Rosa annyi pontot gyűjtött a hegyi hajrákban, hogy átvette a kék trikót Koen Bouwmantól. Az esélyeseket magában foglaló mezőny azonban nem engedte el messzire az élbolyt, amelyet így már a hajrá előtt utolért.
Az 1665 méter magasan fekvő célba vezető emelkedőn az INEOS Grenadiers diktálta a tempót, a nagy esélyesek közül pedig korán leszakadt Simon Yates. A 2019-es bajnok Richard Carapaz öt kilométerre a céltól váltott ritmust, és csupán ketten tudták tartani vele a lépést, méghozzá Romain Bardet és Mikel Landa. Mögöttük egy szintén hármas csoport küzdött a hátrány csökkentéséért, sőt, nem sokkal a cél előtt összeért a két csoport, így hatan sprinteltek a győzelemért. Végül a 2020-as Girón második, ezúttal hosszú hajrát nyitó Hindley győzött Bardet és Carapaz előtt.

Repülőverseny a Blockhaus tetején, Hindley győzött a Giro eddigi legdurvább napján

A rózsaszín trikós López ugyan korán lemaradt, de 1:46 perces hátránya azt jelentette, hogy összetettben 12 másodpercet megőrzött az előnyéből.
A magyarok közül Valter Attila szerepelt a legjobban, ő közel húszperces hátránnyal a 48. helyen tekert át a célvonalon, de a háromhetes viadalon újonc Fetter Erik és Peák Barnabás is teljesítette az etapot. Valter összetettben a 43. pozícióból várja a folytatást.