Utolsó körös dráma: Max Verstappen a világbajnok!
Publikálva 12/12/2021 - 15:39 GMT+1
A Red Bull holland versenyzője nyerte az Abu Dhabi Nagydíjat, és ezzel a 2021-es világbajnokságot.
Max Verstappen - fotó: Andrej Isakovic
Fotó: AFP
Max Verstappen megnyerte az Abu Dhabi Nagydíjat, ezzel megszerezte pályafutása első világbajnoki címét.
Az első csatát a szombati időmérővel Max Verstappen nyerte, az ott megszerzett előnye azonban már a rajtnál eltűnt. Hamilton jobban jött el, a holland kerekei ki is forogtak, a brit versenyző pedig stratégiai előnyét kihasználva fokozatosan elkezdett távolodni a hollandtól.
Verstappent korán kihívta a Red Bull kerékcserére, a Mercedes azonban gyorsan reagált, egyből kihozták Hamiltont is. Mivel Verstappen beragadt Carlos Sainz mögé, sok időt veszített, igaz, később a Mercedes brit pilótáját is feltartotta a kopott gumikon is parádésan védekező Sergio Pérez.
A 36. körben az Antonio Giovinazzi lerobbant Alfa Romeója miatt beküldött virtuális Safety Car választotta el stratégiailag a két versenyzőt. Verstappen és a Red Bull élt az olcsóbb kerékcsere lehetőségével, Hamiltont viszont kint tartotta a Mercedes, hogy védjék az előnyét.
Verstappen egy darabig csökkentette a hátrányát, a 44. kör környékén azonban lassult a csökkenés üteme, Hamilton remekül kezelte a gumikat. Csakhogy az 53. körben Nicholas Latifi összetörte az utolsó szektorban az autóját, így be kellett küldeni a biztonsági autót.
Hamiltont ezúttal sem hívták ki kereket cserélni, Verstappen viszont kapott egy friss lágy szettet.
A versenyt csak az utolsó körben indították újra, és miután a versenyfelügyelet úgy döntött, a lekörözöttek visszavehetik a körüket, a két vb-esélyes egymás mögé került. Verstappen a gumielőnyét kihasználva már a hosszú egyenes előtti kanyarban megelőzte Hamiltont, aki így a szélárnyékból visszatámadhatott, de a holland kivédekezte a frissebb gumiknak is köszönhetően.
Minden idők egyik legszorosabb világbajnoksága stílusosan az utolsó körben dőlt el.
Kapcsolódó témák
Hirdetés
Hirdetés