Mint a Taxiban a fehér Peugeot Marseille utcáin, úgy rohantak át a franciák a dekoncentrált OSC-n

Frissítve 02/12/2021 - 13:43 GMT+1

Először kapott ki a Genesys OSC-Újbuda a férfi vízilabda Bajnokok Ligája idei csoportkörében. Varga Dániel csapata a BL negyedik fordulójában 14-9-es vereséget szenvedett a Marseille-től szerdán Budapesten. Helyszíni tudósításunk a Nyéki Imre uszodából Lévai Márton nyilatkozatával.

Lévai Márton még az ellenfél kapuja előtt is feltűnt - Fotó: Madar Dávid/OSC

Fotó: facebook

A fáradt OSC 14-9-re kikapott a Marseille-től a BL-ben.

Előbb-utóbb el kellett jönnie egy ilyen mérkőzésnek is az OSC sűrű őszi idényében, Varga Dániel közlése szerint (VLV) az újbudaiak szezonbeli 30. (!) meccsén következett be, hogy alig sikerült valami a játékosainak egy olyan riválissal szemben, amelynek tagjai kegyetlenül kihasználták a XI. kerületiek hibáit.
Amelyek ebben a brutális meccsterhelésben szerda este alaposan összesűrűsödtek elöl és hátul is. Jóval dekoncentráltabbak voltak a magyar játékosok, mint eddig, bár ennek a mentális fáradtságnak már voltak jelei korábban is, csak azokat a rövidzárlatokat a BVSC vagy a Vasas ellen sikerült korrigálni. Ezúttal nem.
Pontatlan passzok, kihagyott emberelőnyök jellemezték Salamon Ferencék játékát - az OSC 5-öse még egy szerencsétlen öngólt is szerzett -, a Marseille jóval frissebbnek és gyorsabbnak tűnt, ami úgy könnyű, hogy fele annyi meccset sem játszottak Andrija Prlainovićék, mint vendéglátóik (12). Sok francia blokkot láthattunk, Michaël Bodegasék jól lezárták a passzsávokat. Ezért léphettek meg 3-0-ra, majd 5-2-re, és bár két alkalommal is sikerült egyre feljönni rájuk (2-3, 4-5), újra és újra növelték a különbséget a Marseille pólósai, akik a harmadik negyed után már 11-6-ra vezettek.

Sziládi Kristóf nagyszerűen került egyszer helyzetbe, és ki is használta azt - Fotó: Madar Dávid/OSC

Rengeteg kapufát lőttek Burián Gergőék, talán most jött ki legjobban a mentális fáradtság belőlük. Annak ellenére, hogy az OSC nagyon sok, 14 gólt kapott, Lévai Márton védéseinek köszönhetően nem lett ez még jóval több. Az OSC játékosai mindent megpróbáltak, de ez ilyen nap volt. Miközben így is láthattunk emlékezetes megmozdulást részükről, ahogy például Manhercz Krisztián nagy hátrányból utolérte a megúszó, ex-szolnoki Ugo Crousillat-t, és parádésan szerelte a ziccerbe került balkezest, az nagy ovációt váltott ki a szép számú közönségből, még mi is megtapsoltuk.

Manhercz Krisztián szinte végig a vízben volt a Marseiile ellen - Fotó: Madar Dávid/OSC

14-9 lett a vége oda, negyedik mérkőzésén kapott ki először az idei Bajnokok Ligája főtábláján az OSC két győzelem és egy döntetlen után. A stoptáblát azonban még mindig nem rakhatják ki a Nyéki Imre uszoda elé, szombaton a Honvédhoz látogatnak Vigvári Vincéék, kedden a BVSC-t fogadják, majd jön a Magyar Kupa soproni négyes döntője, és egy szolnoki bajnoki trip a Tisza partján. A BL-ben a Recco jön még a Kondorosi útra idén, 22-én pedig egy kellemes kirándulás vár Varga Dániel csapatára a festői Dubrovnikba. Kegyetlen.
A parti után a 44%-kal védő Lévai Mártontól kértünk értékelést:
"Egyértelműen dekoncentráltak voltunk, mutatja ezt az, ahogy elkezdtük az első vagy a második negyedet, az eladott labdák száma, amiből kontráztak, akár az öngólunk, de az inkább szerencsétlen pillanat volt, más tétmeccsen is előfordulhat. Nem tudom igazából, mi volt a gond, fejben kicsit lassúak voltunk.
A meccsnek azért voltak olyan szakaszai, amikor meg tudtunk indulni, és elöl, támadásban is hatékonyak voltunk. De mindig kaptunk olyan gólokat, amelyek visszavetették a csapatot. Sok volt a 14 kapott találat, sok volt a hátránygól, jól játszották a fákat. Van egy erős külső lövő körük, akaratlanul is kiestünk a hátsó körbe a lövőikre, és a végén mindig eredményesen játszották meg a fákat. Tanulni kell belőle, nincs idő szomorkodni, jönnek a bajnokik és a Magyar Kupa döntője."

Lévai Márton nagy védésekkel tartotta meccsben csapatát - Fotó: Madar Dávid/OSC

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, B-csoport, 4. forduló
Genesys OSC-Újbuda - CN Marseille (francia) 9-14 (2-3, 2-4, 2-4, 3-3)
Gólszerzők: Manhercz 3, Salamon 2, Sziládi, Tóth M., Burián, Bundschuh, ill. Čučković 2, Spaić 2, Prlainović 2, R. Vernoux 2, Vanpeperstraete, T. Vernoux, Crousillat, Bouet, Kovačević, Vukičević

Minden nap hírlevelet küldünk az olvasóinknak, amiben az előző nap legfontosabb sporthíreit, az elemzéseinket és persze sok más érdekességet is megmutatunk. Az Eurosport hírlevelére ezen a linken lehet feliratkozni.