Az FTC bő egy hónapon belül harmadszorra is legyőzte az UVSE-t, ezúttal nagy különbséggel

Frissítve 23/01/2023 - 10:34 GMT+1

A Magyar Kupa-győztes FTC-Telekom 13-6-ra legyőzte a bajnoki címvédő UVSE-t a női vízilabda OB I 8. fordulójának rangadóján. Helyszíni tudósításunk a Népligetből Kuna Szonja, Leimeter Dóra és Tiba Panna nyilatkozatával.

Neszmély idén sokáig bejátszhatja magát a válogatottba is © Fradi Média

Fotó: From Official Website

A Ferencváros nem adott esélyt az UVSE-nek a női vízilabda OB I vasárnapi rangadóján.
3/3. A Ferencváros és az UVSE december közepe óta háromszor játszott egymás ellen, mindháromszor az FTC nyert. A Magyar Kupa döntője és az Eurokupa után vasárnap a bajnokságban találkozott a két csapat, és játékban most volt a legnagyobb különbség köztük a meccsdömpingben, amire ezeket a játékosokat kényszerítik.
Bár a két világbajnoki ezüstérmesét, Rybanska Natasát és Faragó Kamillát is nélkülöző, rengeteg tinivel felálló UVSE még 1-0-ra vezetett a Népligetben, nem volt esélye a szorosabb eredményre sem a fiatal lila-sárgáknak. Rengeteget hibáztak védekezésben és támadásban is a vendégek. Ha eljutottak helyzetekig, akkor pedig az ismét eszményien védő Neszmély Boglárka volt a helyén (65%).
13-6 lett a vége, de ha ez a két együttes a bajnoki döntőben is összefut majd egymással, jóval kisebb lehet a különbség az addigra már Rybanskát is bevető, még jobban összeérő UVSE és az FTC között. Igaz, addigra a nyáron sok új játékost igazoló Fradi is jobb lehet, mint most.
A Ferencvárosból először a triplázó Kuna Szonja értékelte honlapunknak a rangadót:
"Nem úgy álltunk hozzá, hogy már kettő megvolt az UVSE ellen, ez egy teljesen új mérkőzés volt. Biztos segített, hogy már játszottunk velük, de ezt az ellenfél is elmondhatja magáról. Fegyelmezett volt nagyon a védekezés, borzasztó jó kapusteljesítménnyel, ráadásul még blokkokkal is tudtuk segíteni Bogit.
Néha mondjuk befelé pattant onnan, kettő is, de örülünk, hogy ennyi gólon tudtuk tartani az UVSE-t. Biztosan erőt ad, hogy harmadszorra is legyőztük az UVSE-t a szezonban, de még nincs vége, a Magyar Kupa-trófea begyűjtése után szeretnénk a bajnokságban is a dobogó tetejére felállni. Ehhez még sokat kell dolgozni."

Kuna Szonja három gólt tett be a közösbe © Kovács Anikó/MVLSZ

Fotó: facebook

A világbajnoki ezüstérmes Leimeter Dóra is nyilatkozott nekünk az FTC-ből:
"Abszolút a védekezésen múlt, az első félidőben két gólt kaptunk, ami egy jól támadó csapat ellen nagy szó. Előzetesen is arról beszéltünk, hogy azon fog múlni, hány gólon tudjuk tartani az ellenfelet. Az elején megvoltak a blokkok, utána pedig Boginak voltak nagy védései, ő is kellett ahhoz, hogy ez a meccs most így alakuljon.
Keményen beleálltunk, rövid időn belül háromszor játszani egy ellenféllel nagyon nehéz, hiszen mindig ki kell találni valami újat. Ez egy olyan játék volt, amire méltán lehetünk büszkék. Erre jól lehet építeni a jövőben.
Nagyon jó úton haladunk, egyre kevesebb hullámvölgy van a játékunkban."

Leimeter Dóra (labdával) a védekezést jelölte meg a siker kulcsaként © Kovács Anikó/MVLSZ

Az UVSE-ben a 15 (!) éves Tiba Panna a jobbak közé tartozott, ügyes megoldásai voltak, majd ezt mondta a mérkőzésről:
"Az első három negyedben nem találtuk meg azokat a helyzeteket, amiket el kellett volna lőni, vagy éppen azokat lőttük el, amelyeket nem kellett volna. A védekezésünk teljesen szétesett, bejöttünk zónázni, amikor nem kellett volna, és olyan helyzetekben szorost fogtunk, amikor pedig zónázni kellett volna. Azokat hagytuk lőni és akciózni, akikről megbeszéltük, hogy ne tegyük.
Kevés a pihenő, de megkapjuk azt a terhelést, amire szükségünk van, és készülünk a további meccsekre."

Tiba Panna és társai egyáltalán nem feltartott kézzel ugrottak vízbe © Kovács Anikó/MVLSZ

E.ON női vízilabda OB I, 8. forduló
FTC-Telekom – UVSE 13-6 (2-1, 4-1, 3-2, 4-2)
Gólszerzők: Kuna 3, Gurisatti 3, Dömsödi 2, Máté 2, Pőcze, Millot, Simon-Illés, ill. Tiba 2, Mácsai E., Varró, Peresztegi-Nagy, Hajdú

Minden nap hírlevelet küldünk az olvasóinknak, amiben az előző nap legfontosabb sporthíreit, az elemzéseinket és persze sok más érdekességet is megmutatunk. Az Eurosport hírlevelére ezen a linken lehet feliratkozni.