Érik az újabb Jannik Sinner-Carlos Alcaraz döntő? Novak Djokovicra kemény második hét vár, Jack Drapernek már az első is melós lehet

Novak Djokovicnak lesz ideje megtalálni a ritmust Wimbledonban, a második héttől azonban sorban jöhetnek a nehezebbnél nehezebb ellenfelek. A negyeddöntőben az amúgy brutálisan nehéz ágra sorsolt Jack Draperrel találkozhat, majd utána a papírforma szerint Jannik Sinner és Carlos Alcaraz testén keresztül vezethet az út a nyolcadik wimbledoni címig.

Merj álmodni! Kövesd a wimbledoni tenisztorna meccseit az Eurosporton!

Videó forrása: Eurosport

Jannik Sinner (1)

A világelső nagyszerűen tért vissza a három hónapos eltiltásból, Rómában és a Roland Garroson is döntőt játszott. A hazai vereséget még viszonylag könnyű volt megemészteni, a párizsit már annál nehezebb, a negyedik szettben ugyanis egyértelműen Jannik Sinner kezében volt a meccs, még mérkőzéslabdái is voltak. Bár az olasz jól viselte a mentális csapásokat a karrierje során, az a döntő ismét feladta neki a leckét, a wimbledoni teljesítménye nagyban múlhat azon, mennyire tudta elfelejteni az ötszettes meccset.
Sinner a szintén olasz Luca Nardival kezd, az első komolyabb tesztet pedig már a harmadik forduló elhozhatja a korábbi elődöntős Denis Shapovalovval. A kiemelés alapján a 16 között Tommy Paullal játszhat, de abban a negyedben van Grigor Dimitrov is, akiben - feltéve, hogy bírja a teste - szintén benne lehet a nyolcaddöntő. A negyeddöntő kapcsán a tavalyi elődöntős Lorenzo Musetti mellett Ben Sheltonra és Ugo Humbert-re érdemes figyelni, a négy között pedig jöhet a Roland Garros-elődöntő visszavágója Novak Djokovic ellen.

Carlos Alcaraz (2)

A spanyol sztár talán sosem teniszezett még akkora önbizalommal, mint mostanság, és erre minden oka meg is van. A Miami Mastersen elszenvedett veresége óta csak egyszer kapott ki - a Holger Rune elleni meccsen ráadásul sérüléssel is bajlódott - és egy 18-as győzelmi sorozattal készülhet a füves pályás Grand Slamre, ahol kétszeres címvédő. Carlos Alcaraz játékát Queen's-ben is öröm volt nézni, a riválisok számára ráadásul aggasztó lehet, hogy adogatóként is döbbenetes számokat hozott.
A centerpálya első mérkőzését Fabio Fogninivel játssza majd, aki finoman szólva sincs kirobbanó formában, a tavalyi sanghaji 1000-esen nyert utoljára tour-szintű mérkőzést. Sinnerhez hasonlóan Alcaraznak is a harmadik forduló adhatja fel az első komolyabb leckét, két olyan játékos is érkezhet, aki füvön okozhat gondot: Felix Auger-Aliassime és Jan-Lennard Struff.
A 16 között összejöhet egy Andrey Rublev vagy egy Stefanos Tsitsipas elleni meccs, míg a negyeddöntőre a kiemelés alapján Holger Rune a legesélyesebb. Itt azért illik megjegyezni, hogy a dán kapott pár trükkös ellenfelet, az első fordulóban Nicolas Jarryval játszik, de João Fonseca, Frances Tiafoe és Jiří Lehečka is ott van a dán potenciális ellenfelei között a negyeddöntőig vezető úton.
Alcaraz mellett Alexander Zverev a legmagasabban rangsorolt játékos a tábla alsó felében, de itt van a füvön magára találó Taylor Fritz is - ők potenciális elődöntős ellenfelek lehetnek a spanyolnak.

Novak Djokovic (6)

A 24-szeres Grand Slam-bajnok a genfi tornagyőzelmével magára talált, a Roland Garroson nagyszerű teljesítményt nyújtott. Sinner ugyan három szettben legyőzte a négy között, de a világelsőnek a maximumon kellett játszania, hogy visszaverje a közönséget is maga mögé állító szerb rohamait. Ezek pedig nagyon biztató jelek Wimbledon előtt, amely még mindig a legjobb helyszín arra, hogy Djokovic megszerezze a 25. major-címét.
Djokovic a sorsolással nagyon hasonló helyzetbe került, mint a Roland Garroson: az első hét viszonylag nyugodt lehet, talán a negyedik fordulóban izzaszthatják meg komolyabban, ahol Alex De Minaur vagy Tomáš Macháč lehet az ellenfele. A folytatásban viszont nagyon fel kell pörögnie, ugyanis előbb Jack Draper, majd Jannik Sinner lehet az ellenfele, és ha ezeket az akadályokat sikerrel veszi, még mindig ott lehet az útjában Carlos Alcaraz.

Jack Draper (4)

Könnyen lehet, hogy Andy Murray után nem kell majd újabb 77 évet várniuk a briteknek, hogy hazai győzelmet ünnepelhessenek, Jack Draper ugyanis egyértelműen szintet lépett az utóbbi időben. Noha a salakos szezon egy kis csalódással ért véget, mivel Bublik ellen ő volt az esélyesebb, összességében magabiztosan vághat neki a hazai Grand Slamének, már csak az a kérdés, hogyan hat rá az extra nyomás.
picture

Hazai pályán ejtették ki a legjobb britet, Lehecka bejutott élete első füves pályás döntőjébe

Videó forrása: Eurosport

Draper ágán ráadásul vannak kisebb-nagyobb csapdák, a második fordulóban a nottinghami challengert megnyerő Marin Čilićcsel találkozhat, utána pedig megismétlődhet a Bublik elleni párharc. Amennyiben sikerrel veszi ezeket az akadályokat a brit srác, a nyolcaddöntőben Jakub Menšík várhat rá, a negyeddöntőben pedig Novak Djokovic, és innen még valószínűleg a Sinner-Alcaraz párost is le kellene gyűrnie valahogy.

Alexander Zverev (3)

A német teniszező nehezen barátkozott meg a fűvel, de nehéz vitatkozni Boris Beckerrel, aki azt állítja: a szervája alapján ezen a borításon sem szabad leírni őt. Zverevnek talán sikerült kimásznia a gödörből, a Roland Garroson negyeddöntős volt, füvön pedig egy stuttgarti döntővel és egy hallei elődöntővel kezdett. Most jött el a német ideje Wimbledonban? Talán, de nincs egyszerű dolga.
Az első fordulóban rögtön azzal az Arthur Rinderknech-sel találkozik, aki az adogatásaival okozhat gondot, a harmadik fordulóban pedig akár a korábbi döntős Matteo Berrettini is érkezhet - persze nála mindig kérdés, mennyire egészséges. A nyolcaddöntőre Francisco Cerúndolo vagy Karen Khachanov lehet a legesélyesebb párosítás, a negyeddöntőre pedig Taylor Fritz, akivel szemben a legutóbbi öt meccsét elveszítette a német.
Ez is érdekelhet:

Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Hirdetés
Hirdetés