Az első nap legjobbnak, legérdekesebbnek ígérkező meccsei közül válogattunk.

Alexander Bublik – Fucsovics Márton

Marci és Bublik a 10-es pálya negyedik, azaz utolsó meccsét játsszák majd. A legnagyobb kérdés mindenképpen Marci egészsége. Egy rendben, jó állapotban lévő Fucsovics feltétlenül esélyesként léphet pályára Bublik ellen, még annak ellenére is, hogy a mérleg 2-0 a kazah javára.
Western & Southern Open
Raducanu számára a nyolcaddöntő jelentette a végállomást
7 ÓRÁJA
A helyzet azonban az, hogy Marci derékproblémák miatt feladni kényszerült a stuttgarti negyeddöntőjét Nick Kyrgios ellen, majd egy héttel később Halléban sem tudta befejezni az első fordulós meccsét.
De tegyük fel, hogy Marci rendben van, és akkor a két veresége ellenére bőven meccsben lehet Bublikkal. A kazah 2020-ban fedett keménypályán, tavaly pedig Madridban, salakon verte őt. Ő sincs nagy formában, ugyanis Stuttgartban és Queen’s-ben is egy-egy meccset tudott nyerni, majd Eastbourne-ban kettőt.
Reméljük, Marci erőt merít a tavalyi negyeddöntőjéből, és nem hagy kétséget afelől, hogy kettejük közül ő a jobb füvespályás játékos.

Fucsovics Márton

Novak Djokovic – Soonwoo Kwon

Bár a címvédő füvespályás felkészülési torna nélkül érkezik Wimbledonba, szinte kizárt, hogy gondot okozzon neki Kwon legyőzése.
Hozzá kell persze tenni, hogy most különösen nagy a nyomás Djokovicon, hisz nemrég kiderült, hiába nyeri meg esetleg a tornát, a világranglistán még hátrébb csúszik majd tekintve, hogy a tavalyi pontjai kiesnek, az idén pedig nem fog tudni szerezni. Ráadásul néhány hete két trófeás hátrányba került Rafael Nadallal szemben a számára oly' fontos Grand Slam-versenyben.
Ettől függetlenül Djokovic még felkészülési meccs nélkül is kiváló füvespályás játékos, ráadásul ez a borítás inkább kedvez a nagyobb rutinnal rendelkező teniszezőnek. És akkor még tegyük hozzá azt is, hogy Kwon az idén mindössze két meccset játszott füvön, mindkettőt elvesztette. Egyszer mérkőztek egymással, tavaly Belgrádban, ahol a szerb sima kettőben győzött. Hatalmas szenzáció lenne, ha nem ő jutna tovább.

Novak Djokovic

Emma Raducanu – Alison Van Uytvanck

Papíron Raducanu a mérkőzés esélyese, lehet azonban, hogy mégis több érv szól Van Uytvanck továbbjutása mellett. A belga lány egy füves meccset játszott az idén, azt döntő szett rövidítésben veszítette el Amanda Anisimovával szemben.
Raducanu azonban még ennél is rosszabb füves mérleget tudhat magáénak. Ő ugyanis mindössze egy fél szettet tudott lejátszani Viktorija Golubic ellen, ugyanis megsérült és vissza kellett lépnie. Nemrég azonban bejelentette, hogy készen áll, és elindul a tornán.
Nemcsak fizikális szempontból lesz azonban nehéz dolga, ne feledjük, hogy nagyon nagyok az elvárások vele kapcsolatban. Tavaly épp Wimbledonban tűnt fel, majd a US Openen már végigverte a világot. Azóta azonban nem igazán találja a helyét a teniszvilágban. Komoly mentális és fizikális próbatétel lesz ez a még mindig csak 19 éves brit lány számára a wimbledoni centerpályán.
Egyszer már mérkőztek egymással, tavaly Chicagóban, akkor Raducanu győzött két szettben.

Emma Raducanu

Stan Wawrinka – Jannik Sinner

Stan Wawrinkáról sokszor mondtuk már, hogy akkor is esztétikai élmény nézni a játékát, amikor esetleg éppen nem is játszik jól. Ez Wimbledonban is igaz lesz rá, noha a fű sosem tartozott a legkedvesebb borításai közé.
Nincs élete formájában, de azért néhány körre bárhol, bármelyik tornán jó lehet. Queen’s-ben játszott egy felvezető tornát, de a második meccsén kikapott Tommy Paultól. Véletlen egybeesés, hogy épp az amerikai verte Sinnert is egyetlen idei füves meccsén, Eastbourne-ban.
Egyikük sincs tehát lehengerlő füves formában, de ettől még kerekedhet egy jó meccs a találkozójukból. Eddig kétszer mérkőztek, még 2019-ben, mindkét derbit Wawrinka nyerte. Mivel az olasz azóta sokat fejlődött, talán inkább őt kell esélyesebbnek tekintenünk.
A Grand Slam-rutin feltétlenül a svájci mellett szól, és hát fontos lehet az is, hogy Sinner még sosem élte túl az első fordulót Wimbledonban. Persze sok alkalma eddig nem is volt erre.

Stan Wawrinka

Andy Murray – James Duckworth

Murray összességében mindenképpen pozitív előjelekkel és önbizalommal telve vághat neki a wimbledoni tornának. Lehet is oka a magabiztosságra, hisz Stuttgartban nagyot menetelt, legyőzte Stefanos Tsitsipast, és ami a legjobb, a játéka végre újra régi önmagát idézte. Ami még kifejezetten jó hír, hogy nagyon bízik Lendlben, aki meg benne hisz nagyon, ebből pedig tudjuk, hogy baromi jó dolgok szoktak kisülni.
Ami rossz hír volt, hogy a stuttgarti döntőben megsérült a hasfala, viszont a legújabb fejlemény az, hogy úgy tűnik, meggyógyult.
Duckworth négy füves tornán is próbálkozott Wimbledon előtt, de csak a negyediken tudott győzelmet szerezni, ott viszont mindjárt kettőt is. Az ausztrál nem rossz játékos, de ha Murray tényleg egészséges, ezt a meccset neki kell hoznia.

Andy Murray

Fentebb említettük, hogy hétfőn négy magyar is pályára lép. Fucsovics Marci mellett Udvardy Panna is megkezdi szereplését Tamara Zidansek ellen, Gálfi Dalma megmérkőzik Maddison Inglisszel, Bondár Anna pedig Anhelina Kalinina ellen kezd.
Az első forduló párosításait, illetve később majd az eredményeket is ITT találjátok.

Játssz és nyerj az Eurosport wimbledoni tippjátékában! Tippeld meg minél pontosabban a férfi egyes mérkőzések végeredményét! A győztest meghívjuk a szerkesztőségbe, hogy részese legyen a US Open közvetítésének. Részletek és jelentkezés ebben a cikkben!