Nem sikerült a győztes visszatérés Serenának, búcsúzott a wimbledoni nyitókörben

Frissítve 29/06/2022 - 13:36 GMT+2

Serena Williams döntő szett rövidítésben kikapott a francia Harmony Tantól a wimbledoni teniszbajnokság női versenyének első fordulójában, kedden.

Harmony Tan

Wimbledon - Harmony Tan elrontotta Serena Williams nagy visszatérését

A 23-szoros Grand Slam-tornagyőztes, hétszeres wimbledoni bajnok egy nap híján egy évvel ezelőtt, tavaly június 29-én játszott legutóbb mérkőzést egyesben. Akkor is a füves pályás Grand Slam-torna első körében szerepelt, de az első szettben 3:3-nál feladta a fehérorosz Aljakszandra Szasznovics elleni találkozót, mert egy tenyeres ütés közben megsérült.
A korábbi világelső már csak az 1204. helyen áll a világranglistán, és tétmérkőzésen csupán a múlt héten tért vissza, amikor a tunéziai Ons Jabeur oldalán két meccset nyert párosban az eastbourne-i tornán, majd társa sérülése miatt visszaléptek.
A hosszú kihagyás a keddi első szettben igencsak meglátszott Williams játékán, ezt kihasználva a WTA-rangsor 115. helyén álló Harmony Tan 65 perc alatt előnybe került. A folytatásban a 40 éves amerikai simán egyenlített, majd a harmadik szettben 5:4-re és adogatóként 30-15-re vezetett, de nem tudta lezárni a meccset. A francia újra kihasználta ellenfele hibáit, és 6:5-re már ő állt jobban, fogadóként meccslabdához jutott, ám ezt a szabadkártyás Williams hárította, majd rövidítésre mentette a szettet.
A ráadásban Williams pontos, erőteljes ütésekkel 4-0-ra elhúzott, aztán - a Wimbledonban élete első főtáblás meccsét játszó - Tan 5-4-re fordított. Az amerikai 6-5-nél vezetett utoljára, és végül 10-7-re veszítette el a döntő rövidítést. A meccs 3 óra 14 percig tartott.

Serena Williams randevúja Wimbledonban az első fordulóban véget ért - videó

Eredmények, 1. forduló (a 64 közé jutásért):
nők:
  • Tan (francia)-S. Williams (amerikai) 7:5, 1:6, 7:6 (10-7)
  • Rybakina (kazah, 17.)-Vandeweghe (amerikai) 7:6 (7-2), 7:5
  • Frech (lengyel)-Giorgi (olasz, 21.) 7:6 (7-4), 6:1
  • Martic (horvát)-Rogers (amerikai, 30.) 6:2, 7:6 (7-5)
  • Tsitsipas (görög, 4.)-Ritschard (svájci) 7:6 (7-1), 6:3, 5:7, 6:4
  • Cressy (amerikai) - Auger-Aliassime (kanadai, 6.) 6:7 (5-7), 6:4, 7:6 (11-9), 7:6 (7-5)
  • Fritz (amerikai, 11.)-Musetti (olasz) 6:4, 6:4, 6:3
  • Shapovalov (kanadai, 13.)-Rinderknech (francia) 6:1, 6:7 (6-8), 6:7 (4-7), 6:4, 6:1
  • Kubler (ausztrál)-Evans (brit, 28.) 6:1, 6:4, 6:3
  • Nakashima (amerikai)-Kühn (német) 6:3, 6:7 (1-7), 6:3, 6:2
  • Galán Riveros (kolumbiai)-Koepfer (német) 6:4, 7:5, 7:6 (7-1)
  • Broady (brit)-Klein (szlovák) 4:6, 6:3, 7:5, 6:7 (2-7), 6:3