Charlestoni tenisztorna - Bencic legyőzte Badosát

A második fordulóban Bondár Annát búcsúztató spanyol játékos a megnyert első játszma után a másodikban már 4:2-re vezetett, az olimpiai bajnok svájci rivális azonban ekkor ritmust váltott, kiharcolta a rövidítést, amelyben ő irányított. A döntő szett is szoros küzdelmet hozott, de a végén ismét Bencic örülhetett. A svájci negyedik egymás elleni meccsükön először tudott nyerni a WTA rangsorában jelenleg harmadik Badosa ellen.
A világranglistán 21. teniszező következő ellenfele az orosz Yekaterina Aleksandrova (54.) lesz, míg a másik ágon a tunéziai Ons Jabeur (10.) és az amerikai színekben szereplő Amanda Anisimova (47.) csap össze.
páros, negyeddöntő:
Belinda Bencic, Anhelina Kalinyina (svájci, ukrán)-Bondár Anna, Magdalena Frech (magyar, lengyel) 6:1, 6:2