Egyszeri csodának vélte legjobb eredményét a fiatal teniszező, most kezdi elhinni, hogy tényleg versenyképes salakon

Wojciechowski Patricia

Publikálva 21/05/2021 - 19:14 GMT+2

A kifejezetten veszélyes salakjátékosok közé tartozik a norvég Casper Ruud, aki Monte-Carlóban és Madridban 1000-es elődöntőt játszott, a héten zajló genfi 250-es tornán pedig ott van a fináléban. A 22 éves teniszező most kezdi elhinni, hogy versenyben lehet a legjobbakkal salakon, és ezt a Roland Garroson is kamatoztatná.

Casper Ruud

A mezőny egyik nagy salakspecialistája Casper Ruud. A fiatal norvégnak három 1000-es elődöntője van salakos tornákról, a Roland Garroson azonban a harmadik fordulónál még nem jutott tovább. Ezen változtatna idén.

Az elmúlt évekhez hasonlóan Casper Ruud neve idén is egyre gyakrabban tűnik fel egy torna végjátékában, mióta beköszöntött a salakszezon. A 22 éves teniszező a monte-carlói és a madridi 1000-es tornán is elődöntőt játszott, a héten pedig a genfi 250-es versenyen szerepel, ahol bejutott a döntőbe, és Denis Shapovalov ellen pályafutása második tornagyőzelméért száll harcba.
Tavaly a járvány miatt lerövidült a salakszezon, a februári dél-amerikai salakos versenyek mellett csak a Roland Garrost, a római Masterst, a hamburgi és a kitzbüheli versenyeket rendezték meg ősszel. Ruud ezt kifejezetten bánta, idén viszont extra motivációval vágott neki az idény ezen szakaszának, és igyekszik kihasználni, hogy több olyan játékos van (lásd Medvedev), aki a keménypályát jobban kedveli, és a salakszezonon csak szeretne minél gyorsabban túlesni.
„Nehéz volt elfogadni és tudomásul venni tavaly, hogy szünetre kell mennünk, és nem rendeztek versenyt Indian Wellstől kezdve, amíg Cincinnatiben újra nem indult az élet. Pedig azok a hónapok mindig nagyon izgalmasak, különösen számomra, aki szeret salakon játszani. Több európai tornát töröltek, pedig jó formában voltam, az utolsó három tornámon két finálét értem el, mikor leállították a Tourt. Megszereztem első tornagyőzelmem (februárban Buenos Airesben – szerk.) …Nagyon vártam, hogy főtáblán játsszam az európai salakos és füves pályás versenyeken tavasszal és nyáron. Mindezt elvette a járvány"- árulta el a tennis.com-nak egy interjúban.

Casper Ruud

Idén viszont szerencsére meg tudták rendezni a salakos versenyeket, Ruud pedig hozta is a jó eredményeket. Monte-Carlóban, Madridban, valamint a müncheni 250-es tornán is elődöntőzött. Rómát, ahol tavaly pályafutása során először játszott Masters-elődöntőt, ezúttal kihagyta, a héten pedig Genfben jutott be a fináléba. Monte-Carlóban kifejezetten jó salakos teniszezőket, Schwartzmant, Carreno Bustát és Fogninit győzte le, Madridban pedig Tsitsipast múlta felül egy nagyon magas színvonalú mérkőzésen. Úgy érzi, a monte-carlói elődöntő fordulópontot jelentett számára.
Egyik legjobb hetem volt, egy olyan hét, mikor sok jó győzelmet arattam. Zsinórban három top 20-as játékost vertem meg, egy top 10-es teniszezőt és a címvédőt is le tudtam győzni. Jó érzés volt, nagy önbizalmat adott. Tavaly, mikor elődöntőt játszottam Rómában, azt kérdeztem magamtól: ’ez csak egyszeri csoda, vagy újra megtörténik?’ Minden lehetőséget meg kell ragadnod.
„Monte-Carlóban, azt hiszem, bizonyítottam magamnak is, hogy képes vagyok rá, és jól tudok versenyezni ezen a borításon. A legfontosabb, hogy megbizonyosodtam arról, hogy Róma nem egyszeri eset volt.”

Casper Ruud eljutna a második hétig a Roland Garroson

A korábbi junior világelső a Roland Garroson eddig még nem igazán tudott nagy menetelést bemutatni, a harmadik fordulónál nincs jobb eredménye, igaz, eddig csak négyszer próbálkozott a főtáblán. Idén összehozná eddigi pályafutása legjobb Grand Slam-eredményét, de azért reális célokat tűz ki maga elé, elsősorban a torna második hetéig szeretne eljutni.
„Bizonyítottam magamnak, hogy magas szintű salakjátékos vagyok, és nagyon sok teniszezővel tudok konkurálni ezen a borításon. Sok jó meccset nyertem remek ellenfelek ellen, ezért nagy önbizalommal vágok neki idén a Roland Garrosnak, és azt kell, hogy mondjam, remélem eljutok Párizsban a második hétig, ez az idei célom”- mondta el a norvég teniszező az AFP hírügynökségnek.
Ruud a fiatal teniszezők közé tartozik a maga 22 évével, ugyanakkor kevés szó esik róla, mikor a Next Gen játékosokat említik. A norvég is csak most kezdi érezni, hogy része lehet annak az új generációnak, mely a későbbiekben nagy sikereket érhet el, és le tudja győzni Tsitsipasékat, salakon legalábbis mindenképp.
„Az utóbbi hónapokban váltam magabiztosabbá, és kezdem elhinni, hogy talán ide tartozom, és remélem, hogy a jövőben éveken át versenyezhetek és játszhatok velük. Különösen az utolsó hónapok és az egymást követő két 1000-es elődöntő erősített meg."