Ruud visszavágott Tsitsipasnak, míg Struff 33 évesen lett először bajnok

Publikálva 21/04/2024 - 18:26 GMT+2

Fucsovics Márton mellett Casper Ruud és Jan-Lennard Struff ünnepelhetett vasárnap tornagyőzelmet a férfi teniszezőknél.

Casper Ruud - 2024

A norvég Ruud a barcelonai döntőben a múlt héten Monte-Carlóban bajnok és tíz mérkőzés óta veretlen görög Stefanos Tsitsipast verte 7:5, 6:3-ra, ezzel visszavágott riválisának a monacói fináléban elszenvedett vereségért.
A 25 éves, háromszoros Grand Slam-döntős skandináv teniszező a 11. trófeáját gyűjtötte be.
Münchenben hazai diadalnak tapsolhatott a közönség, mivel a német válogatottal februárban a magyarokat a tatabányai Davis Kupa-selejtezőben legyőző Struff a fináléban 7:5, 6:3-ra nyert a favorit amerikai Taylor Fritz ellen. A világranglistán 28. helyezett bajnok 33 évesen szerezte meg karrierje első serlegét.
A nőknél az elődöntőben a világelső Iga Swiateket búcsúztató Elena Rybakina sikerével ért véget a stuttgarti salakpályás viadal. A kazahok wimbledoni győztese a döntőben 6:2, 6:2-re verte az ukrán Marta Kosztyukot.
A roueni WTA-torna páros versenyében Babos Tímea is érdekelt lesz a 18 óra körül kezdődő fináléban.