Vb-selejtezők: A hollandok kiütötték a törököket, Griezmann duplájával nyertek a franciák

Frissítve 07/09/2021 - 23:25 GMT+2

Haaland mesterhármassal járult hozzá a norvégok győzelméhez.

Memphis Depay (mitte) trifft für die Türkei

A hibátlan dán válogatott 5-0-ra legyőzte Izraelt a 2022-es katari labdarúgó-világbajnokság európai selejtezősorozatának 6. fordulójában.

Az északiak már a szünetben három góllal vezettek, és végül a hatodik mérkőzésük után is megőrizték százszázalékos mutatójukat az F csoportban.
Louis van Gaal múlt héten a Norvégiában elért 1-1-es döntetlennel tért vissza a holland együttes kispadjára, majd szombaton Montenegrót (4-0), ezúttal pedig Törökországot győzte le magabiztos, látványos, közönségszórakoztató játékkal 6-1-re. A győztes hazai együttesben Memphis Depay három góllal zárt. Hollandiának ez volt a negyedik győzelme a G csoportban, a törököknek három győzelem és két döntetlen mellett az első vereségük.
A franciák Antoine Griezmann duplájával győzték le a finneket, a norvégoknál Erling Haaland három találatot szerzett, csapata pedig 5-1-re múlta felül Gibraltárt.
A csoportokból az első jut ki a 2022-es katari világbajnokságra, a második pedig pótselejtezőt játszhat a részvételért. Mellettük a Nemzetek Ligájából a két legjobb olyan csoportgyőztes csatlakozik a pótselejtező mezőnyéhez, amely a vb-selejtezők során nem végez az első két helyen. A 12 csapat egymérkőzéses elődöntő-döntő rendszerben küzd majd meg a fennmaradó három helyért.
Európai vb-selejtezők, 6. forduló:
A csoport:
  • Írország-Szerbia 1-1 (0-1)
  • Azerbajdzsán-Portugália 0-3 (0-2)
A csoport állása: 1. Portugália 13 pont/5 mérkőzés, 2. Szerbia 11/5, 3. Luxemburg 6/4, 4. Írország 2/5, 5. Azerbajdzsán 1/5
D csoport:
  • Bosznia-Hercegovina - Kazahsztán 2-2 (0-0)
  • Franciaország-Finnország 2-0 (1-0)
A csoport állása: 1. Franciaország 12 pont/6 mérkőzés, 2. Ukrajna 5/5 (6-6), 3. Finnország 5/4 (4-5), 4. Bosznia-Hercegovina 3/4 (5-6), 5. Kazahsztán 3/5 (5-8)
F csoport:
  • Feröer-szigetek - Moldova 2-1 (0-0)
  • Ausztria-Skócia 0-1 (0-1)
  • Dánia-Izrael 5-0 (3-0)
A csoport állása: 1. Dánia 18 pont, 2. Skócia 11, 3. Izrael 10, 4. Ausztria 7, 5. Feröer-szigetek 4, 6. Moldova 1
G csoport:
  • Montenegró-Lettország 0-0
  • Hollandia-Törökország 6-1 (3-0)
  • Norvégia-Gibraltár 5-1 (3-1)
Az állás: 1. Hollandia 13 pont (22-6), 2. Norvégia 13 (12-5), 3. Törökország 11, Montenegró 8, Lettország 5, Gibraltár 0
H csoport:
  • Oroszország-Málta 2-0 (1-0)
  • Szlovákia-Ciprus 2-0 (0-0)
  • Horvátország-Szlovénia 3-0 (1-0)
Az állás: 1. Horvátország 13 pont (8-1), 2. Oroszország 13 (10-4), 3. Szlovákia 9, 4. Szlovénia 7, 5. Málta 4 (6-11), 6. Ciprus 4 (1-8)