A magyar U19-es válogatott csak egy góllal kapott ki a franciáktól, a pontegyenlőséget követően pedig kevesebb lapjával továbbjutott

A magyar U19-es labdarúgó-válogatott 2-1-re kikapott Franciaországtól az Európa-bajnoki selejtezősorozat Gyirmóton rendezett minitornájának keddi játéknapján, ennek ellenére a második helyen zárt és továbbjutott az elitkörbe.

Cristiano Ronaldo első piros lapja: Roberto Martinez szerint szigorú ítélet volt a kiállítás

Videó forrása: SNTV

A magyarok a franciák elleni zárótalálkozón már a szünetben kétgólos hátrányban voltak, a folytatásban viszont Németh Hunor találatával szépítettek. Az összecsapáson több gól már nem esett, miközben a bolgárok 3-0-ra megverték a Feröer-szigeteket.
A minitorna múlt szerdai nyitányán a magyar válogatott 1-1-es döntetlent játszott a bolgárokkal, majd szombaton szintén 3-0-ra nyert a Feröer-szigetek ellen.
Ezáltal a végelszámolásnál Magyarország és Bulgária ugyanannyi ponttal és pontosan ugyanolyan gólkülönbséggel zárt, sárga lapokból viszont a magyaroknak volt kevesebb, ennek köszönhetően a második helyen végeztek.
Egészen elképesztő, ami történt. Az elmúlt pár nap, amit átéltünk, az első meccstől a harmadik találkozó utolsó percéig, drámai.
"Kevés olyan sportág van, ami ilyen izgalmakat tud okozni" - fogalmazott Kemenes Szabolcs szövetségi edző az mlsz.hu-nak. "Elmondhatatlanul boldogok vagyunk, hogy most nekünk volt szerencsénk, nekünk jött ki jobban a lépés. Azt viszont hozzá kell tenni, hogy a srácok mindent megtettek a pályán, ezért megérdemlik a továbbjutást. A meccs előtt is azt mondtuk, hogy az utolsó pillanatig kell küzdeni, ezt megtette a csapat, olykor minőség is volt a játékunkban egy brutálisan erős francia válogatott ellen."
Ezek a cikkek is érdekelhetnek:
"Van olyan, amikor a vereség győzelemmel ér fel, most ez történt, boldogok vagyunk, hogy sikerült továbbjutni. Volt egy meccstervünk, ami az első kapott gól után borult, bátrabb játékra kellett váltanunk, ami jó döntésnek bizonyult. Olyan játékosok vannak a pályán, aki tudják, mire van szükség, a stáb maximálisan aládolgozik a csapatnak és képesek vagyunk változtatni, amikor szükséges. Bátran játszottunk, nem csak abból állt a mérkőzés, hogy elrúgtuk a labdát, amerre álltunk, hanem több helyzetet is kialakítottunk. A legnagyobb boldogság, hogy tavasszal folytatódik ez a kaland és a srácok bizonyíthatják újra, hogy miért tagjai a magyar válogatottnak" - tette hozzá a magyar szakember.
A 13 csoportból az első kettő és a legjobb harmadik jut az elitkörbe.
Forrás: részben MTI
Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Hirdetés
Hirdetés