Eurosport
A Real jutott elsőként a spanyol Szuperkupa döntőjébe
Publikálva 08/01/2020 - 21:55 GMT+1
A Real Madrid a szerdai elődöntőben 3-1-re verte a kupagyőztes Valenciát a szaúd-arábiai Dzsiddában.
Fotó: Eurosport
Elsőként a Real Madrid jutott a Spanyol Szuperkupa fináléjába, miután a szerdai elődöntőben 3-1-ra felülmúlta a kupagyőztes Valenciát a szaúd-arábiai Dzsiddában.
A fővárosiak Toni Kroos szemfüles góljával szereztek vezetést a 15. percben: a világbajnok német középpályás egy bal oldali szögletet végzett el gyorsan, a Valencia védelmet rendezgető hálóőre, Jaume Domenech pedig az öt és felesről nem ért vissza időben, így a gólvonalról már csak befelé tudta öklözni a kapura csavart labdát.
A veszélyesebben játszó Real Madrid még a szünet előtt kétgólosra növelte előnyét, a Valencia utánpótlásában nevelkedett Isco csapott le jól egy kipattanóra a 39. percben.
A második játékrészben is folytatódott a madridi mezőnyfölény, amely a 65. percben érett újabb góllá: Luka Modric cselezett a valenciai 16-oson belül, majd jobb külsővel a hosszú alsó sarokba csavart. A végeredményt a 92. percben Daniel Parejo állította be, aki videobíró segítségével megítélt büntetőből szépített.
Csütörtökön az FC Barcelona az Atlético Madriddal játszik. A döntőt vasárnap rendezik.
MTI
Kapcsolódó témák
Hirdetés
Hirdetés