¡¡Puritooo!!

Publikálva 06/09/2015 - 18:23 GMT+2

Joaquim Rodríguez 723 nap után nyert szakaszt a spanyol körön, és majdnem a piros trikót is átvette. Fabio Aru egy másodperccel vezet.

Tavaly negyedik lett összetettben, de nem nyert szakaszt. Ilyen utoljára a 2009-es spanyol körön fordult vele elő.
Joaquim Rodíguez ma viszont óriásit ment, és majdnem a piros trikót is megszerezte.
Még mindig Fabio Aru vezet összetettben, de már csak 1 másodperc az előnye.
Dumoulin? Ma is kapott, jóváírással együtt 1.01-et a szakaszgyőztestől. Aru a Giant versenyzőjének az elmúlt két napon 55 másodpercet adott (36+19), ma viszont Purito akciójánál leszakadt. Nem jött meg nagy hátránnyal, de a végén Nairo Quintana is felért rá.
Az újabb hegyi befutós szakasz után úgy tűnik Rafal Majkának reális esélye lehet a dobogóra, Tom Dumoulin lemaradása jelenleg 1.25. Vagyis, holnap még agresszívebben kell mennie az Astanának, hisz ez a különbség még finoman fogalmazva is necces, a szerdai 38.7 km-es időfutam fényében. Joaquim Rodríguez óriásit ment vasárnap. Ez már a huszonharmadik nagy körversenye, de még soha nem nyert összetettet.  Az időfutamot viszont ő sem várja. Holnap neki is támadó szellemben kell versenyeznie, hisz csak egyetlen másodpercre van a piros trikótól.
Hétfőn újabb brutális - 5000 méter szintkülönbséget tartalmazó - hegyi befutós szakasz követezik.