Népszerű sportok
Még több sport
Összes megjelenítése

Már nem Sagan vagy Froome, hanem Pogačar keres a legjobban

Bodnár Gergő

Frissítve 31/03/2022 - 19:08 GMT+2

Hiába igazolt pro-konti csapathoz Peter Sagan, még így is az egyik legjobban kereső versenyző maradt a mezőnyben. A fizetési listát természetesen a kétszeres Tour-győztes Tadej Pogačar vezeti, aki 2027 végig hosszabbított az UAE Emirates csapatával.

Tadej Pogacar

Fotó: AFP

Nehéz dolgunk van, ha a kerékpársportban szeretnénk viszonylag pontos fizetési listát összeállítani, hisz a nyugati-európai labdarúgó bajnokságokkal ellentétben, itt kevés a hivatalos információ. Általában kiszivárgott hírekre, és jól értesült, a csapatok közelében dolgozó újságírókra kell hagyatkozni. Sokszor még a World Tour csapatok költségvetésének is nehéz hinni, ha összeadjuk egy-két nagyobb név fizetését.
Ezúttal egy olasz oldal, a calcioefinanza.it állította össze a tizenöt legjobban kereső versenyző listáját, amit természetesen az UAE Emirates-szel 2027 végéig hosszabbító Tadej Pogačar vezet. Szokás szerint van egy-két „érdekes” név a kifejezetten magas fizetéshez jutó kerékpárosok között, de ez a gyűjtés (amit más forrásokra támaszkodva azért kiegészítettünk) talán többé-kevésbé megfelel a valóságnak.
Az első érdekesség talán az, hogy a kereseti listát évekig uraló Peter Sagan annak ellenére ott van a közvetlen élmezőnyben (Froome-hoz majdnem hasonló, 5 millió eurós éves fizetéssel), hogy idén már a TotalEnergies, vagyis egy pro-konti sor versenyzője. A tavaly Girót nyerő Egan Bernal közel három millió euróval ötödik a sorban, vagyis házon belül valószínűleg megelőzte azt a Geraint Thomast, aki még tavaly – a szerződéshosszabbítása előtt – fél millióval többet keresett. Azt pedig azért nehéz elképzelni, hogy G idén is ennyit kap. Az már sokkal reálisabb, hogy a brit csapattal 2027 végéig hosszabbító Tom Pidcock majdnem akkora összeget fog keresni, mint Bernal.
Volt csapattársa, az előző szezon óta az Israelnél tekerő Chris Froome 5 millió euró körüli összeggel rendszeresen megjelenik a legjobban fizetett kerékpárosok között, de ezt a számot lehet, némi fenntartással kell kezelni. Hogy ő ebből mennyit kap meg valójában, vagy "csak" nagy győzelmek esetén kereshetne ennyit, azt nyilván nem tudjuk. De ezt másnál sem lehet biztosra tudni, nemrég például Sagan sajtósa, Gabirele Uboldi is cáfolta a Totaltól kapott ötmilliós fizetést.
Ami feltűnő, hogy a legtöbb fizetési lista jócskán alábecsüli Wout van Aertot, de a hosszabbítása idején megjelent belga újságcikkek szerint, ő bőven 3 millió környékén keres.
Jumbós csapattársa, a sorozatban három Vueltát nyerő Primoz Roglic már a L’Équipe által közzétett 2021-es listán is 2 milló eurós fizetéssel szerepelt, ami a valóságban talán egy kicsit magasabb összeg lehet. A kétszeres világbajnok Julian Alaphilippe természetesen a Quick-Step legjobban kereső kerékpárosa, ő nagyjából annyit kap, mint az év végén visszavonuló Alejandro Valverde a Movistarnál.
picture

Peter Sagan

Fotó: AFP

Mathieu van der Poel kétmilliós összeggel szerepel a listán, ami akár igaz is lehet, de nála nyilván nem szabad elfelejteni a cyclocrossból érkező bevételeket. A holland versenyző tavaly csak a pénzdíjakból majdnem 50.000 eurót szedett össze, és ha igazak a pletykák, minden egyes világkupa indulásért 10.000 eurót kapott.
Richard Carapaz a Giro-győzelme után a Movistarnál keresett minimálbérét bő két millió euróra „cserélte”, és Vincenzo Nibali is nagyjából ekkora összegért ment vissza az Astanához.
Valter Attila csapattársa, Thibaut Pinot a második legjobban kereső francia versenyző Alaphilippe után, ő nagyjából 2 millió eurót kap évente az FDJ-nél. Bár a top 15-be nem fért be, Elia Viviani azért nem rossz fizetésért tért vissza az Ineos csapatához, ahol a hírek szerint ebben az évben 1.9 millió eurót keres.

A 15 legjobban kereső kerékpáros 2022-ben

  • 1 - Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) 6 milló euró
  • 2 - Chris Froome (Israel Start-Up Nation) 5,5 M
  • 3 - Peter Sagan (Total Energies) 5 M
  • 4 - Wout van Aert (Jumbo) 3 M
  • 5 - Egan Bernal (Team Ineos) 2,8 M
  • 6 - Michal Kwiatkowski (Team Ineos) 2,5 M
  • 7 - Geraint Thomas (Team Ineos) 2,5 M
  • 8 - Julian Alaphilippe (Deceuninck-QuickStep) 2,3 M
  • 9 - Alejandro Valverde (Movistar) 2,2 M
  • 10 - Richard Carapaz (Team Ineos) 2,2 M
  • 11 - Vincenzo Nibali (Astana) 2,1 M
  • 12 - Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix) 2 M
  • 13 - Adam Yates (Team Ineos) 2 M
  • 14 - Primoz Roglic (Jumbo-Visma) 2 M
  • 15 - Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) 2 millió euró
Forrás: Calcioefinanza.it, L’Équipe, Cyclingnews
Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Hirdetés
Hirdetés