Egyszerűen hihetetlen: Meghalt Davide Rebellin, edzés közben ütötték el

Bodnár Gergő

Frissítve 30/11/2022 - 19:43 GMT+1

Kedden életét vesztette Davide Rebellin, aki egy hónappal ezelőtt, 51 évesen jelentette be a visszavonulását. Az olasz versenyzőt kedden kora délután edzés közben gázolta halálra egy kamion, a vétkes sofőrt még keresik.

A legnagyobb győzelmeivel emlékezünk Davide Rebellinre

Alig több, mint egy hónapja, a Veneto Classic versenyen tekert utoljára profiként.
A pályafutását 1992-ben, tehát harminc éve kezdő Davide Rebellin 2022. november 30-án kora délután életét vesztette, miután edzés közben elütötték.
Az első jelentések szerint Rebellin Montebello Vicentino közelében a 11-es főúton tekert, amikor egy kamion elgázolta. Az olasz média úgy tudja, hogy a sofőr nem állt meg a helyszínen, de még azt sem tudni pontosan, hogy érzékelte-e az ütközést.
A rendőrség nem sokkal később megerősítette, hogy a teherjárművet nagy erőkkel keresik, és az elgázolt kerékpáros valóban Davide Rebellin volt. A jelentések szerint a mentők hamar a helyszínre érkeztek, de az 51 éves korábbi versenyző életét már nem lehetett megmenteni.
Az utolsó két szezonját a Work Service Marchiol Vega csapatánál töltő Rebellin sok nagy egynapost nyert a 31 éve indult profi pályafutása során, a 2008-as pekingi olimpia mezőnyversenyén pedig második lett, ám az ezüstérmét doppingvétség miatt utólag elvették.
„Részben a kétéves eltiltásom miatt folytattam ilyen sokáig. Vissza akartam térni, és azt reméltem, hogy egy top csapatban tekerhetek, és újra indulhatok a klasszikusokon. Reméltem, hogy talán úgy zárhatom le a karrieremet, hogy meg tudok nyerni még egy nagy egynapost, mint a Flèche vagy a Liège” – mondta pár hónappal korábban Rebellin.
„De az eltiltásom után sok ajtó bezárult előttem. Nem tudtam visszakerülni a legfelső szintre, és talán emiatt is nyújtottam el a pályafutásomat. Ha már nem vonulhattam vissza egy nagy csapattól, inkább folytattam.”A sportágban töltött három évtized alatt Rebellin talán 2004-ben futotta a legjobb szezonját, amikor megcsinálta a nagy ardenneki triplát, vagyis egy hét alatt Amstelt, Fléche Wallonne-t és Liége-t nyert.
Davide Rebellin 51 éves korában elhunyt.
Pályafutása során volt Tirreno-Adriatico és Párizs-Nizza összetett győzelme, a nagy egynaposok közül pedig háromszor győzött a Fléche Wallonne-on és egy-egy alkalommal a Liége-en illetve az Amstel Gold Race-en.
Rebellin idén még nyolc versenyen indult, hivatalosan az októberi Veneto Classic-on tekert utoljára. Az ott rajthoz álló 112 versenyzőből csupán húszan éltek akkor, amikor 1992 nyarán Rebellin bemutatkozhatott profiként a GP Camaiorén.
„A kerékpározás továbbra is része lesz az életemnek és a mindennapi rutinomnak. Nem fogok már olyan sokat menni, mint versenyzőként, de nem szeretnék leállni”– nyilatkozta az október 16-i utolsó versenye után.