🤽🏊 Vizes vb, 12. nap - Elődöntőbe jutottak női vízilabdázóink a világbajnokságon - Élő közvetítés

Frissítve 28/06/2022 - 22:20 GMT+2

Magyarország ad otthont a 19. vizes világbajnokságnak, amelyen a szinkronúszók, az úszók, nyíltvízi úszók, vízilabdázók és műugrók küzdelmeit rendezik meg. A medencés úszók végeztek, Magyarország Milák Kristóf két győzelmének köszönhetően - Romániával holtversenyben - a hetedik helyen végzett a Duna Arénában rendezett úszó-világbajnokság éremtáblázatán. A vizes vb-nek azonban nincs még vége.

Magyar-ausztrál meccs a Hajós uszodában

Fotó: MTI

22:10 - Elődöntős a magyar női vízilabda-válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott a 2022-es vizes vb-n

Fotó: MTI

20:50 - A hollandokkal játszhat a magyar női vízilabda-válogatott továbbjutás esetén

A házigazda magyar női vízilabda-válogatott - továbbjutás esetén - a görögök elleni negyeddöntőt 12-7-re megnyerő Hollandiával játszhat a vizes világbajnokság elődöntőjében.
Az utolsó keddi negyeddöntőben a magyar csapat 21 órától Ausztráliával találkozik a margitszigeti Hajós-uszodában. Az elődöntőket csütörtökön rendezik.
Eredmények, női vízilabda:
negyeddöntő:
  • Hollandia-Görögország 12-7 (3-1, 3-2, 3-3, 3-1)
(MTI)

20:44 - Kínai győzelem férfi szinkrontoronyugrásban

A kínai Lien Junjie, Yang Hao páros nyerte a férfi szinkrontoronyugrást a vizes világbajnokság keddi versenynapján.
A kínaiak jelentős, több mint negyven pontos előnnyel végeztek az élen. A második a brit, a harmadik pedig a kanadai duó lett, utóbbinak a magyar származású Nathan Zsombor-Murray az egyik tagja.

19:38 - Kanadai siker a női vízilabdatorna alsóházában

Kanada 19-11-re legyőzte Kazahsztánt a vizes világbajnokság női vízilabdatornájának alsóházi rájátszásában, kedden Szegeden.
A kanadai csapat csütörtökön Új-Zélanddal játszik a kilencedik helyért, a kazahok ellenfele pedig Argentína lesz a 11. hely megszerzéséért.
alsóház (Szeged):
a 9-12. helyért:
  • Kanada-Kazahsztán 19-11 (3-2, 6-3, 5-3, 5-3)
(MTI)

18:07 - Új-Zéland játszhat a kilencedik helyért a női vízilabdatornán

Új-Zéland 13-7-re legyőzte Argentínát a vizes világbajnokság női vízilabdatornájának alsóházi rájátszásában, kedden Szegeden.
Az új-zélandi csapat a folytatásban a kilencedik helyért játszhat Kanadával vagy Kazahsztánnal, és amennyiben azt a meccset is megnyeri, története második legjobb vb-eredményét éri el, ugyanis 1991-ben hetedik lett.
  • Új-Zéland - Argentína 13-7 (3-3, 4-2, 4-1, 2-1)
(MTI)

17:43 - Wang Zongyuan nyerte a férfiak 3 méteres műugrását

A tavaly nyári olimpián ezüstérmes Wang Zongyuan óriási fölénnyel győzött, ugyanis több mint 69 ponttal kapott többet, mint második helyezett honfitársa, az előző világbajnokságon is ezüstérmes Cao Yuan.

Wang Zongyuan

Fotó: MTI

A harmadik helyezett ezúttal is a brit Jack Laugher lett, akárcsak a tokiói olimpián, illetve a három évvel ezelőtti vb-n.
férfi 3 méter:
  • 1. Wang Zongyuan (Kína) 561,95 pont
  • 2. Cao Yuan (Kína) 492,85
  • 3. Jack Laugher (Nagy-Britannia) 473,30
(MTI)

17:18 - Elődöntős a címvédő Egyesült Államok a női pólótornán

A címvédő és olimpiai bajnok Egyesült Államok válogatottja 13-8-ra legyőzte a spanyol csapatot a vizes világbajnokság női vízilabdatornájának keddi negyeddöntőjében, a Margitszigeten.

USA-Spanyolország

Fotó: MTI

Stephanie Haralabidis hat, Madeline Musselman öt góllal járult hozzá a sikerhez.
A két csapat az előző világbajnokságon és a tavaly nyári olimpián is a döntőben találkozott egymással. Előbbi meccsüket 11-6-ra, utóbbit 14-5-re nyerték az amerikaiak, akik ezúttal a második félidőben remekeltek, ezt a szakaszt 7-3-ra nyerték, a csütörtöki elődöntőben pedig Olaszországgal játszanak.
  • Egyesült Államok-Spanyolország 13-8 (3-3, 3-2, 5-3, 2-0)
a 13. helyért:
  • Dél-afrikai Köztársaság - Brazília 8-7 (2-2, 3-3, 0-1, 3-1)
(MTI)

15:14 - Elődöntősök az olaszok a női vízilabdatornán

Az olasz válogatott tízgólos különbségű győzelmet aratott a francia együttes felett a vizes világbajnokság női vízilabdatornájának keddi negyeddöntőjében, a Margitszigeten.

Olasz-francia

Fotó: MTI

Olaszország a fináléba kerülésért az Egyesült Államok-Spanyolország mérkőzés győztesével csap majd össze.
A 15. helyért rendezett alsóházi találkozót Szegeden a thaiföldiek nyerték Kolumbiával szemben.