Befejezte a női válogatott, Muszukajev és Bajcajev is az Eb-bronzért mehet

Publikálva 16/02/2024 - 17:59 GMT+1

Birkózó Eb - Az 53 kilogrammos súlycsoportban szereplő Orsós Sztálvira 3-1-re veszített a bronzmérkőzésen, így az ötödik helyen végzett a bukaresti birkózó Európa-bajnokságon. Minden magyar eredmény egy helyen az Eb pénteki versenynapjáról!

Kikapott az elődöntőben a világ- és Európa-bajnok Muszukajev Iszmail (Fotó: United World Wrestling)

Fotó: Other Agency

Orsós Sztálvira ötödik lett

A 30 éves, orosz származású sportoló - aki tavaly már magyar színekben nyert Eb-ezüstérmet - csütörtök délelőtt két magabiztos győzelmet aratott az előcsatározások során, a nyolcaddöntőben hátrányból fordított az ukrán Lilija Malancsukkal szemben, a nyolc között pedig a francia Tatiana Debien-t egy szép csípődobással múlta felül. Az esti elődöntőben aztán villámgyorsan tussal kikapott a címvédő svéd Emma Malmgrentől.
Orsós a pénteki helyosztón a török Zeynep Yetgillel mérkőzött. Az összecsapás első menetében mindkét fél nagyon óvatosan birkózott, egyikük sem kockáztatott, és csak ritkán indított, ám nem jártak eredménnyel. A szakasz egyetlen pontja Orsósé lett riválisa passzivitása miatt.
A szünet után Orsósnak kellett volna aktívabbá válnia, mivel várható volt, hogy ezúttal ő lesz majd akciókényszerben, ám továbbra sem kockáztatott, így a bírók őt figyelmeztették passzivitás miatt és mivel az azt követő 30 másodpercben sem volt eredményes, a török egyenlített és a később szerzett ponttal már jobban állt. Az idő előre haladtával Orsóson nőtt a nyomás, de változatlanul nem találta az ellenszert riválisa védekezésére, majd az utolsó percben Yergil váratlanul lábra támadt és levitte őt (1-3). A töröknek innen már csak arra kellett figyelnie, hogy ellenfele ne tudja meglepni, amire Orsós Sztálvira nem is volt képes.
A magyar női válogatott egy bronzéremmel és két ötödik hellyel zárta a kontinensviadalt, mivel csütörtökön Nagy Bernadett (76 kg) megnyerte helyosztóját, míg Szenttamási Róza (55 kg) elveszítette bronzmérkőzését.
(MTI)

Muszukajev és Bajcajev is kikapott az elődöntőben

Az ezúttal a 70 kilogrammos súlycsoportban szereplő világ- és Európa-bajnok Muszukajev Iszmail, illetve a 97 kilós Bajcajev Vlagyiszlav is kikapott pénteken az elődöntőben, így szombaton a bronzéremért léphetnek szőnyegre a bukaresti birkózó Európa-bajnokságon.
Előbb a tavalyi olimpiai kvalifikációs vb-n a 65 kg-osok között aranyérmes Muszukajev lépett szőnyegre az elődöntős programban. Az FTC klasszisa délelőtt két könnyed sikert aratott, és öt percen át a délutáni meccsén, az örmény Arman Andreaszjan ellen is úgy tűnt, hogy meg lesz az újabb sikere, mert addig az történt a szőnyegen, amit a magyar szabadfogású akart.
Andreaszjan a meccs elejétől az összekapaszkodást erőltette, de hiába igyekezett onnan akciókat indítani, Muszukajev minden indítására jól reagált, visszatámadott és változatos módokon rendre kiléptette őt a szőnyegről. Muszukajev a második menet közepén már 4-0-ra vezetett, amikor sérülés miatt ápolást kért, de folytatni tudta a küzdelmet, sőt, a következő akciót is ő csinálta.
Az utolsó percet így 5-0-ről kezdte, ám láthatóan egyre jobban fáradt és nem volt százszázalékos, riválisa pedig minden erejét mozgósította és kiléptette őt, majd mögé került (5-3), öt másodperccel a vége előtt pedig csípődobással a hátára forgatta (5-7), így ő örülhetett a végén.
Bajcajevnek csupán egyetlen meccse volt korábban, miután a nyolcaddöntőbe mellé sorsolt orosz sztár, a kétszeres olimpiai bajnok Abdulrasid Szadulajev nem kapott beutazási engedélyt Romániába.
Az észak-oszét származású szabadfogású a negyeddöntőben magabiztos volt, az azeriek 2022-es Eb-győztese, Magomedkhan Magomedov ellen azonban sokkal nehezebb dolga volt. A két birkózó kiélezett első menetet produkált, és Bajcajev ekkor eldönthette volna a csatát, ám kétpontos akciója után nem tudta tusba szorítani ellenfelét.
A szünet után a 2-1-es hátrányban álló vb-második Magomedov iramot váltott és gyorsan fordított, majd az egyre fáradó Bajcajev ellen levitelekkel, kiléptetéssel folyamatosan növelte előnyét és végül 7-2-re győzött.
A pénteki versenynapon 17 órától kezdődik a nők záró helyosztós programja, melyben Orsós Sztálvira a bronzéremért lép szőnyegre az 53 kg-osok mezőnyében.
(MTI)

Muszukajev és Bajcajev is elődöntős

Az ezúttal a 70 kilogrammos súlycsoportban szereplő világ- és Európa-bajnok Muszukajev Iszmail második mérkőzését is magabiztosan nyerte, a 97 kilós Bajcajev Vlagyiszlav pedig győzelemmel mutatkozott be, ezzel mindkét magyar szabadfogású birkózó elődöntőbe jutott a bukaresti Európa-bajnokságon.
A tavalyi olimpiai kvalifikációs vb-n a 65 kg-osok között aranyérmes Muszukajev első mérkőzésén technikai tussal múlta felül koszovói ellenfelét, a negyeddöntőben pedig a svájci Marc Dietsche ellen lépett szőnyegre.
A 31 éves kabardföldi származású klasszis egy levitellel hamar kétpontos előnybe került, amelyet a szünetig megőrzött, majd a folytatásban kiemelte a svájcit és elfektette, ezzel megduplázta előnyét. Muszukajev a következő zónaszéli helyzetnél sem tétlenkedett, összekapta Dietsche derekát és egy újabb mögékerülést hajtott végre rajta (6-0). Az utolsó másodpercekben ellenfele próbált szépíteni, ám az FTC szabadfogásúja remekül megkontrázta és egy felfordítással négy pontért a hátára dobta a svájcit, így ismét technikai tussal (10-0) nyerte a találkozót.
A 97 kilóban Eb-ezüstérmes Bajcajev a nyolcaddöntőt mérkőzés nélkül nyerte, mivel a kétszeres olimpiai, ötszörös világ- és Európa-bajnok orosz Abdulrasid Szadulajev vízumproblémák miatt nem vehet részt a tornán. A 33 éves sportoló így a legjobb nyolc között kezdett, ahol a szintén orosz származású, de bolgár színekben versenyző Ahmed Batajevvel nézett szembe. A kezdeti állóháborúban Bajcajevet látták passzívabbnak, az eredményjelzőn pedig el is indult a félperces aktivitási idő, melyben a magyar birkózó elkapta Batajev bal bokáját, majd két pontért levitte.
A szünet után Bajcajev kitolta a bolgárt, aki meg sem próbált a zónán belül maradni, ezért megintették és további egy pontot írtak jóvá Bajcajevnek. Az utolsó 30 másodpercben felélénkült Batajev, és csaknem a magyar mögé került, aki remekül védekezett és még egyszer kitolta, ezzel 5-0-ra győzött.
Muszukajev az Eb-ezüstérmes örmény Arman Andreaszjannal, míg Bajcajev a 2022-es Eb-győztes azeri Magomedkhan Magomedovval birkózik a döntőbe jutásért a 15.45-kor kezdődő elődöntős programban.
(MTI)

Muszukajev Iszmail technikai tussal nyert a nyolcaddöntőben

Az ezúttal a szabadfogásúak 70 kilogrammos súlycsoportjában szereplő világ- és Európa-bajnok Muszukajev Iszmail technikai tus győzelemmel mutatkozott be pénteken a bukaresti birkózó Eb-n.
A tavalyi olimpiai kvalifikációs vb-n 65 kg-ban győztes klasszis sportoló a koszovói Egzon Xhoni ellen, a nyolcaddöntőben kezdte meg szereplését a kontinenstornán. A mérkőzés elején egy levitellel kétpontos előnybe került, majd egy pontért kitolta riválisát, aki a félperces aktivitási időben sem tudott akciót végrehajtani (4-0).
A szünet után is a magyar birkózás második szabadfogású világbajnoka irányította a mérkőzést. A koszovói bár szemmel láthatóan tartott Muszukajevtől, többször megpróbálta elérni a magyar lábát, aki könnyedén levédte támadásait. Az utolsó másodpercekben az FTC 31 éves birkózója már 9-0-ra vezetett és egy kitolással elérte a tízpontos különbséget. Ezt a zónaszéli szituációt kifogásolták a koszovóiak, a challenge-et azonban elveszítették, így 11-0-s technikai tussal nyert Muszukajev, akire svájci birkózó vár a negyeddöntőben.
A nap másik magyar versenyzője, a 97 kilós Bajcajev Vlagyiszlav mérkőzés nélkül jutott a legjobb nyolc közé, mivel kisorsolt ellenfele, az oroszok sztárja, Abdulrasid Szadulajev nem kapott beutazási engedélyt Romániába.
(MTI)

Bajcajev Vlagyiszlav mérkőzés nélkül negyeddöntős

Az Európa-bajnoki ezüstérmes Bajcajev Vlagyiszlav mérkőzés nélkül jutott be a bukaresti birkózó kontinensbajnokság pénteki negyeddöntőjébe a szabadfogásúak 97 kilogrammos súlycsoportjában, mert megtagadták ellenfele beutazását Romániába.
A hazai szövetség (MBSZ) értesülései szerint a kétszeres olimpiai, ötszörös világ- és Európa-bajnok orosz Abdulrasid Szadulajev nem léphetett be az országba, így a nemzetközi szövetség (UWW) honlapján már hivatalosan is a 33 éves magyar birkózó neve szerepel a negyeddöntős párosításban.
A világ- és Európa-bajnok Muszukajev Iszmail a nyolcaddöntőben, koszovói sportoló ellen kezdi meg szereplését pénteken a bukaresti viadalon.