Kettős svéd siker a nőknél 15 km-en, Öberg egy lövőhibával is világbajnok

Frissítve 15/02/2023 - 17:11 GMT+1

Biatlon-vb - Kettős svéd sikerrel zárult szerdán a nők 15 kilométeres egyéni versenye a németországi Oberhofban zajló biatlon-világbajnokságon.

Kettős svéd siker a nőknél 15 km-en, Öberg egy lövőhibával is világbajnok - Összefoglaló

Biatlon-vb - Kettős svéd siker női egyéniben

Az aranyérem a szám specialistájának, Hanna Öbergnek a nyakába került, aki a 2018-as, phjongcshangi olimpián és a 2019-es, számára hazai vb-n is ezen a távon nyert. A 27 éves biatlonos ezúttal annak ellenére lett első, hogy a lövészetek során egyszer célt tévesztett, így kapott egy büntetőpercet. Sífutásban viszont annyival gyorsabb volt honfitársánál, a hibátlanul célzó Linn Perssonnál, hogy 10 másodperccel még így is megelőzte. A két skandináv versenyző a 7,5 kilométeres sprintversenyben is dobogóra állhatott, akkor Öberg második, Persson pedig harmadik lett.
A bronzot az olasz Lisa Vitozzi szerezte meg, akinek ez a hatodik vb-érme, de aranya még nincs.
A vb csütörtökön a vegyespárosok 6+7,5 kilométeres versenyével folytatódik.