Párizs Maraton: Hatalmas egyéni csúcs a férfiaknál, egy megható célba érkezés és etióp mesterhármas a nőknél

Publikálva 17/10/2021 - 13:59 GMT+2

Kenyai és etióp siker a párizsi maratonon.

Párizs Maraton: Elisha Rotich, Tigist Memuye és Hillary Kipsambu

A férfiaknál a kenyai Elisha Rotich, a nőknél pedig az etióp Tigist Memuye nyerte meg vasárnap a párizsi maratont.

A 31 éves Rotich pályacsúcsot jelentő 2:04:21 órás idővel ért célba az etióp Hailemaryam Kiros és a szintén kenyai Hillary Kipsambu előtt. Az előző rekordot a háromszoros olimpiai bajnok etióp Kenenisa Bekele tartotta 2014 óta 2:05:04-gyel.

Nagy harc a második helyért Párizsban, a győzelem pálya- és egyéni csúccsal Elisha Rotich-é lett

A szintén 31 esztendős Memuye 2:26:12 órás idővel nyert, a dobogóra még két honfitársa, Yenenesh Dinkesa és Fantu Jimma állhatott fel.

Egy fotót magasba emelve és könnyek között nyerte a párizsi maratont az etióp futó

A koronavírus-járvány miatt áprilisról elhalasztott - tavaly pedig elmaradt - viadalon 145 ország 60 ezer futója állt rajthoz.