Még csak 19, de már Le Mans-ban és Daytonában is állt dobogón a McLaren új pilótája

Lantos András

Frissítve 09/02/2024 - 16:37 GMT+1

Újabb versenyzőt jelentett be a WEC-ben a McLarennel versenyző United Autosport. A chilei Nico Pino még csak 19 éves, de jól láthatóan tudatosan készítették a sportautó-versenyzésre, hiszen már a harmadik teljes szezonját kezdi az endurance-ban.

Nico Pino

Fotó: From Official Website

Néhány napja beszámoltunk róla, hogy az Isotta Fraschini egy 19 éves srácot igazolt le a WEC-ben. A United Autosport is pontosan ezt tette, de a #35 McLaren 720S GT3 EVO-ba szerződtetett Nico Pino nagyon más kávéház.
A santiagói születésű pilóta mindössze egy teljes évet „pazarolt el” a formaautózásra, és 2021-ben már kipróbálta magát az ELMS-ben egy LMP3-as autóval. A következő évben pedig második lett a kategória összetettjében, és teljesítette a Daytona 24h-t.
2023-ban aztán mindössze 18 évesen a világ két legnagyobb 24 órásán is dobogóra állt, először Daytonában lett második az LMP3-ban a Sean Creach Motorsport Ligier-jével, majd júniusban harmadikként zárt a Le Mans 24h-n az LMP2-ben a Duqueine Team Orecájában.
Idén már az LMP2-ben állt rajthoz Floridában, és egy ideig még vezette is a versenyt, végül pedig a hatodik helyen zárt a United Autosport egységével. Majd most jött a bejelentés, hogy életében először teljes szezont fut a WEC-ben, ahol Marino Sato és egy később megnevezendő harmadik pilóta társaságában vág neki az LMGT3-as géposztálynak.