Az OSC és az FTC is lesimázta az elődöntőjét, megint egymás ellen fináléznak

Frissítve 04/05/2023 - 11:48 GMT+2

A férfi vízilabda OB I elődöntőjének első meccsén az OSC 11–6-ra legyőzte a Vasast, míg a Ferencváros 11–4-re nyert a Honvéd ellen, így mindkét csapat bejutott a bajnokság fináléjába. Helyszíni tudósításunk a Nyéki Imre uszodából, illetve a Komjádiból Manhercz Krisztián, Molnár Erik és Vigvári Vendel nyilatkozatával.

Manhercz Krisztián remekül játszott a Vasas ellen © Madar Dávid/OSC

Fotó: facebook

Az OSC a Vasast, az FTC a Honvédot győzte le nagy különbséggel, megint egymással döntőznek majd.
Az első sikernek azt lehetett tekinteni szerdán, hogy nem ütközött egymással az OSC-Vasas és az FTC-Honvéd elődöntő. De este már csak az újbudaiak és ferencvárosiak örülhettek.
Varga Dániel csapata gyakorlatilag esélyt sem hagyott a friss Eurokupa-győztes Vasasnak, amelynek játékosai mintha ott ragadtak volna az ünneplésben. Bár mindkét együttes pocsékul használta ki az emberelőnyeit (8/1, illetve 10/2), óriási különbség alakult ki játékban és eredményben is.
A hazaiak az eltiltott Burián Gergely és a szintén hiányzó Dala Döme nélkül az idény egyik legmarkánsabb védekezését mutatták be, összesen hat gólt kaptak a hétvégén sziporkázó Vasastól. Az angyalföldiek az EK-fináléban parádézó, de ujjsérülést szenvedő Gábor Lőrincet és Branislav Mitrovićot is nélkülözték.
Az OSC-ben remekelt a kapuban a 64%-kal védő Lévai Márton, nagyszerűen takarított előtte Várnai Kristóf. Akciógólok tömegét szerezték a XI. kerületiek, Manhercz Krisztián öt, Vigvári Vince három találatig jutott el. Tóth Márton a kapusposzt kivételével a medence minden pontján feltűnt, hozzá hasonlóan Salamon Ferenc is hatalmas mezőnymunkát végzett.
A Vasasban senki nem nyújtott átlag feletti teljesítményt, bő egy perc volt hátra, amikor a vendégek megszerezték az első akciógóljukat, és ez mindent elmond a támadójátékukról.
11-6 lett a vége, az OSC jutott a fináléba, a szezonban harmadszorra is legyőzve a Vasast. Varga Dániel irányításával háromból háromszor lett OB I-es finalista a csapat.
Ahol, ahogy tavaly, úgy idén is a Ferencvárossal találkozik.

Hárai Balázsék nem adtak esélyt a Vasasnak © Madar Dávid/OSC

A 8/5-ös lőlapot produkáló Manhercz Krisztián így értékelt a meccs után:
"Ha az egész szezont vesszük, akkor jelentős kvalitásbeli különbség jött ki a két csapat között. A Vasasnak reális cél a harmadik hely, mi pedig készülünk tovább, mert jöhet a bajnoki döntő. Sok fiatal játékos van ebben a csapatban, ahogy vannak idősebbek is, én a 26 évemmel már egy középárkategóriát képviselek, jó egyvelegünk van.
Ha mindenki követi a taktikai utasításokat, és fegyelmezettek vagyunk, akkor egy Eurokupa-győztes csapatot is úgy tudunk hat gólon tartani, hogy abból kettő büntetőből egy pedig kettős emberelőnyből született. Nagy dicséret illeti Lévai Marcit, mert nagyon jól védett, védekezésben az egész csapat nagyon elszánt volt."
A Komjádiban az FTC is 11 gólt lőtt a Honvédnak, de csak négyet kapott. Itt kevésbé volt meglepő a nagyobb különbség, mert a Honvéd egy fiatal csapat a nagyon erős és rutinos Fradihoz képest.
A szokásosnál lassabb tempóban játszó zöld-fehérek lehúzták a rolót a kapujuk előtt, Vogel Soma pazarul, 73%-kal védett. Daniil Merkulov kiválóan bekkelt és rengeteget melózott mezőnyben, támadásban pedig jól elosztották a gólokat a hazaiak, akiknél nyolcan is eredményesek voltak.
A már a négy közé kerüléssel nagy sikert elérő Honvéd a Vasassal játszik a harmadik helyért, nem lennénk meglepődve, ha Szivós Márton csapata futna be a dobogó legalsó fokára.

Molnár Erikék harmadszorra is nagy különbséggel győzték le a Honvédot © Fradi Média

A mérkőzés után a Fradiból Molnár Eriktől kértünk nyilatkozatot:
"Fájó vereség volt a Marseille elleni, és ez egy kicsit felébresztett minket, annál sokkal több kell a végjátéknál, mint amit ott nyújtottunk. Keményen dolgozunk minden nap, kisebb alapozásokkal. Nem mondom, hogy a legjobb formánkat mutattuk, de mindent beleadtunk, hogy megverjük a Honvédot, nem akartunk második meccset.
Az OSC határozottan jól játszik, nagyon komoly döntőre számítok, sokkal szorosabbra, mint amilyen tavaly volt."
A duplázó Vigvári Vendel pedig így értékelt:
"Kemény edzésekből, fárasztó úszásokból és kondiból jövünk, ehhez képest nagyon jól sikerült a meccs. Sokat dolgoztunk azon is, hogy a rosszabb eredmények után összerakjuk a védekezést, és ez jól működött. Nagyon kevés gólt kaptunk, sok blokkunk volt, Soma is nagyon jól védett, jó úton járunk.
Az OSC nagyon jó csapat, ismerjük egymást, teljes erőből nekiesünk majd a döntőben."
E.ON férfi vízilabda OB I
elődöntő, 1. mérkőzések:
Genesys-OSC-Újbuda - A-Híd VasasPlaket 11-6 (2-1, 3-1, 4-2, 2-2)
Gólszerzők: Manhercz K. 5, Vigvári Vince 3, Csacsovszky E., Hárai, Tóth M., ill. Nagaev 2, Zerinváry, Mezei, Konarik, Ranđelović
az egyik fél 7. pontjának megszerzéséig tartó párharc végeredménye: 9-0, az OSC javára
FTC-Telekom - EPS-Honvéd 11-4 (4-1, 2-1, 2-1, 3-1)
Gólszerzők: Varga D. 2, Vigvári Vendel 2, Argyropoulos 2, Jansik Sz., Német, Nagy Á., Molnár E., Merkulov, ill. Kiss B., Nyíri, Kevi, Ekler Zs.
az egyik fél 7. pontjának megszerzéséig tartó párharc végeredménye: 9-0, az FTC javára

Minden reggel hírlevelet küldünk az olvasóinknak, amiben az előző nap legfontosabb sporthíreit, az elemzéseinket és persze sok más érdekességet is megmutatunk. Az Eurosport hírlevelére ezen a linken lehet feliratkozni!