Büntetőkkel egyenlített a döntős párharcban a Dunaújváros

Frissítve 21/04/2021 - 21:32 GMT+2

A Dunaújváros ötméteresekkel 12-11-re legyőzte az ötszörös címvédő UVSE-t a női vízilabda OB I döntőjének szerdai, második mérkőzésén, így szombaton Budapesten fog eldőlni a bajnoki cím a párharc harmadik felvonásán.

Szilágyi Dorottya volt a hazaiak egyik legjobbja - Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Fotó: Other Agency

Nagy meccset játszott megint egymással az UVSE és a DFVE.

Ott tartottunk szombat este, hogy mivel az UVSE nyerte a finálé első mérkőzését, szerdán akár le is zárhatja a bajnoki szezont. Nem tette. A Dunaújváros kiegyenlített, így a semleges szurkolók számára a lehető legjobban alakult az aranycsata: mindent eldöntő harmadik meccs következik szombaton délután a Hajós uszodában.
Az első parti egyik legjobbja, a sérült Parkes Rebecca nélkül szállt vízbe idegenben az UVSE, az Eb-bronzérmes válogatott centert remekül helyettesítette Rybanska Natasa, aki ötméterest is kiharcolt, és lőtt két gólt is. De ez előtt a hazaiak csapatkapitánya, Garda Krisztina ott folytatta, ahol a hétvégén abbahagyta, záporoztak az átlövései - és büntetői - Gangl Edina kapujára, sőt kapujába, ismét öt gólig jutott a döntő legeredményesebb pólósa.
1-0 után legközelebb csak 7-6-nál vezetett újra az Újváros, a harmadik negyedben jártunk ekkor. Sőt, mivel 5-6 után tolt egy 3-0-t Mihók Attila csapata - egyben 3-0-val nyerve a harmadik nyolc percet -, a záró felvonásnak kétgólos előnnyel mentek neki Szilágyi Dorottyáék.
A mezőny egyik legjobbjától, Szücs Gabriellától láthattunk két csodálatos átlövésgólt, a másodikkal mentették 8-8-as döntetlenre a partit a lila-sárgák, mivel a negyedik negyedben meg ők nullázták le a DFVE-t.
A hazaiak egyik vezérének, Gurisatti Grétának ezúttal sem volt szerencséje, már ami a góllövést illeti, ő még nem volt eredményes a fináléban, az Újváros egyenlítésének értékét növeli, hogy legjobbja találatai nélkül is talpra állt. Nagyot küzdött ezúttal is a dunaújvárosiak 4-ese, centerezett, büntetőt harcolt ki, szokás szerint a medence minden pontján feltűnt, pazar dudaszós lövése a kapufán csattant, a büntetőjét pedig a kapufára tolta Gangl. Mentálisan is ő az egyik legkiválóbb magyar vízilabdázó, ahogy ismerjük, ez a helyzet még inkább felspannolja majd őt.

A dunaújvárosi játékosok öröme - Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A két remekül játszó csapat csatáját tehát ötméteresek döntötték el, amelyek során Szücs, Gurisatti és Rybanska is hibázott, így a Dunaújváros 4–3-ra megnyerte az ötöspárbajt, és kiharcolta a mindent eldöntő, harmadik mérkőzést.
Szombaton viszont már mindenféleképpen bajnokot avatnak, óriási mérkőzés várható.
E.ON női vízilabda OB I, döntő, 2. mérkőzés:
Dunaújvárosi Egyetem Maarsk Graphics - UVSE Hunguest Hotels 8-8 (3-3, 2-3, 3-0, 0-2) - ötméteresekkel 12-11
Gólszerzők: Garda 5, Szilágyi 2, Horváth, illetve Antal 2, Rybanska 2, Szücs 2, Faragó 2
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1-1.