Már a legjobb négy között magyar kardcsapat a világbajnokságon!

Frissítve 21/07/2022 - 12:23 GMT+2

Magabiztos negyeddöntős győzelemmel a legjobb négy közé jutott a magyar férfi kardcsapat a kairói vívó-világbajnokságon.

A magyar férfi kardcsapat Kairóban - Hungarian Fencing Federation / Magyar Vívó Szövetség

Fotó: facebook

Vívó-vb - Elődöntős a férfi kardcsapat

A Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Decsi Tamás összeállítású együttes a szerdai nyitányon a vietnámiak és a spanyolok ellen is fölényesen nyert, így készülhetett a csütörtöki folytatásra.
A negyeddöntőben a nyolcas mezőny egyik leggyengébb ellenfele, a török válogatott következett, és a páston ez be is igazolódott. Az alaphangot az egyéniben győztes, háromszoros olimpiai bajnok Szilágyi adta meg, aki szerdán még görcsösen vívott, ezúttal viszont 5-0-val kezdett. A kilencből csupán egy asszót vesztettek a magyarok - a hetedik párban Gémesi maradt alul Muhammed Anasizzal szemben -, és fölényesen nyertek. Szatmári és Szilágyi mindhárom ellenfelét legyőzte, utóbbi kettőt 5-0-ra.
A döntőért az olaszokkal vív majd a magyar csapat, a kiírás szerint 13.30 órakor.
A 16 között vereséget szenvedett a spanyoloktól, így nem került a legjobb nyolc közé a magyar női tőrválogatott a kairói vívó-világbajnokságon.
A Kondricz Kata, Pásztor Flóra, Lupkovics Dóra, Pöltz Anna alkotta együttesnek csak egyet kellett vívnia a negyeddöntőért, de 14 tusos vereséget szenvedett.
Nem tűnt verhetetlennek az ellenfél, jól is kezdődött az összecsapás, két pár után 8-5 állt az eredményjelzőn. Azután Lupkovics 10-3-ra kikapott Maria Teresa Diaztól, és innentől már csak a spanyolok vezettek. Kondricz két asszót tudott nyerni - de így is mínuszban maradt -, Pásztor egyet, Lupkovics pedig mindhárom ellenfelétől kikapott.
A legjobb nyolc csapat pénteken folytatja versenyét, a többi - köztük a magyar - az alsó ágon még csütörtökön levívja a mérkőzéseit.