„Körbeértem” - Kapás Boglárka 5. lett és elérzékenyült utolsó vb-döntője után

Frissítve 18/02/2024 - 19:42 GMT+1

Kapás Boglárka ötödik helyen végzett 400 méter vegyesen a dohai úszó-világbajnokság vasárnapi zárónapján.

Kapás Boglárka

Fotó: MTI

A 30 esztendős versenyző, aki 2015-ben, Kazanyban 1500 méter gyorson bronzérmet nyert, öt éve Kvangdzsuban 200 méter pillangón győzött, most pályafutása során először vegyesúszásban volt érdekelt vb-döntőben.
Az olimpiai bronzérmes magyar úszó a délelőtti előfutamban saját elmondása szerint csaknem elszámolta magát, mert nem úszta ki magát maximálisan, így a hetedik idővel (4:43.53) várta a finálét.
Kapás a táv felénél első volt, ahogyan arra számítani lehetett, mellen viszont komolyabb hátrányba került riválisaival szemben. Bár szépen hajrázott, ötödiknél nem tudott feljebb jönni, de a remek gyorsúszásnak köszönhetően óriásit javított az idején, a 4:39.78 perc viszont így sem volt elég az olimpiai szinthez (4:38.53).
"Nem az olimpiai szint volt a cél, bár remélem, ennek is eljön majd az ideje. Ezzel az eredménnyel úgymond körbeértem, hiszen 2011-ben, Sanghajban az első világbajnokságomon is ötödik voltam" - nyilatkozta Kapás, akinek ez volt az utolsó nagymedencés vb-döntője, ugyanis az év végén befejezi profi pályafutását.
Holló Balázs nyolcadik helyen végzett 400 méter vegyesen. A BVSC úszója a délelőtti előfutamból hatodikként lépett tovább, de a célja alapvetően az olimpiai szint (4:12.50) megúszása lett volna. Mivel ez nem sikerült neki, már akkor csalódottan értékelt, és nem igazán lehetett arra számítani, hogy a fináléban javulna a teljesítménye.
A döntőben 4:19.66 perces idejével nem is tudott előrelépni, így akárcsak tavaly nyáron Fukuokában, ezúttal is nyolcadikként csapott célba.
"Megpróbáltam felszívni magam, nem a szintidővel foglalkozni, hanem azzal, hogy legalább egy jót versenyezzek. Ezt nagyjából a feléig bírtam, fejben bármennyire is próbáltam magam odatenni, a testem nem bírta, nagyon sajnálom" - mondta Holló.
Betlehem Dávid óriási egyéni csúccsal a negyedik helyen végzett 1500 méter gyorson. A 20 éves magyar versenyző a szombati előfutamban egyéni csúccsal (14:51.48) a harmadik idővel került a fináléba.
A 30 hosszos táv elején az ír Daniel Wiffen, aki decemberben az otopeni rövidpályás Európa-bajnokságon világcsúccsal nyerte ezt a számot, gyorsan ellépett a mezőnytől, a másik hét úszó viszont egymáshoz képest egy másodpercen belül tempózott. Féltávnál Betlehem a harmadik volt. Kétszáz méterrel a cél előtt Betlehem lemaradt a dobogóért folyó csatáról, viszont egyéni csúcsából így is újabb öt másodpercet faragott a 14:46.44 perces idejével, ami alig gyengébb Kis Gergő 2011-es országos rekordjánál (14:45.66).
Betlehem a vb első hetében a nyíltvízi váltó tagjaként bronzérmet nyert, 10 kilométeren pedig olimpiai kvótát szerzett.