Hosszú Katinka mosolyogva köszönte meg, Szabó Szebasztiánt elvitte a szíve

Nagy Benjámin

Publikálva 19/06/2022 - 20:46 GMT+2

Zokogós délelőtt után küzdős este következett a magyar úszóknak a budapesti világbajnokság második napján. Két versenyző is döntőt úszott: Szabó Szebasztián érmes reményekkel indult a talán legkiszámíthatatlanabb sprintszámban, 50 méter pillangón, Hosszú Katinka pedig négyszeres címvédőként igyekezett mindent kiadni magából 200 méter vegyesen, ahol karrierje során hétből hetedszer jutott döntőbe.

Hosszú Katinka, MTI/Kovács Tamás

Jó pihenést, bajnok!

Ilyen feliratú párnát kapott ajándékba egy szurkolótól Hosszú Katinka, miután 2:11,37-tel a 7. helyen végzett 200 méter vegyesen a budapesti úszó-vb vasárnap esti döntőjében, de reméli, ennek nem mögöttes jelentése van, sokkal inkább az, hogy a mostani világbajnokságon a versenyszámai között kényelmesebben tudjon regenerálódni.
A szám négyszeres címvédőjeként, egyedüli 30 év fölöttiként már az is nagy teljesítmény volt, hogy egyáltalán bejutott a döntőbe (minden idők egyik legidősebb döntősének mondhatja magát ezen a távon), de érezhetően szombat este úszta ki magát – ez leginkább az időeredményén látszott meg, és el is árulta a futam után, most ennyi volt benne.
„Nem volt konkrét célkitűzésem, már annak nagyon örültem, hogy bejutottam a döntőbe és ismét átélhettem ezt a szeretetet. Nem sokan részesülnek ilyenben az úszóvilágban, pláne nem a Covid-időszak óta – kicsit sajnálom is, hogy az itteni közönséget nem lehetett átvinni tavaly Tokióba…” – köszönte meg a biztatást, majd szombathoz hasonlóan ismét hozzátette: hálás, hogy a szurkolók értették, itt nem éremért fog harcolni. Talán emiatt is szállt ki mosolyogva a medencéből, és emiatt mosolygott a mixzónában is.
„Kicsit féltem a vb előtt, hogy mit vár el tőlem a közönség, de nagyon jólesik, hogy átérezték: nem vagyok csúcsformában. Nagyon köszönöm a hatalmas tapsot, ami szerintem olyan volt, mint öt éve, elő is jöttek az emlékek. Remélem, átélhetem még ezt párszor.”
Kedden biztosan, hiszen a 200 pillangó előfutamával folytatja a szereplését.

Szabó Szebasztiánt /MTI/Kovács Tamás

Szabó Szebasztián 50 méter pillangón dobogóeséllyel rajtolt, de – ahogy ő is elmondta – ebben a számban minden nüanszokon, egy-egy karcsapáson múlik. Az országos csúcsától és a szombaton úszott idejétől picivel elmaradva, 23,01-gyel végül hatodik lett.
„Nagyon élveztem az úszást, egyedül a helyezést sajnálom. Talán kicsit túlságosan akartam, elvitt a szívem, de ilyen szurkolás mellett ez nem csoda. Nem mindig áll össze úgy egy verseny, ahogy szeretnénk, pláne sprinttávon, ahol egy tized is rengeteget számít és ahol hideg fejjel kéne úszni. Örülök azért, hogy itt tudtam lenni a világ legjobbjai között. Tegnap jobbat mentem, lehet, ha fél óra múlva megint leúsznánk, teljesen más a helyzet. Nagyon jó formában vagyok, várom a többi számom, a 100 gyorsot, a 100 pillangót és azt az 50 gyorsot is, amire a közeljövőben új számként a leginkább koncentrálni fogok.”
A versenynap élő eredménykövetője (benne a délelőtti előfutamok történéseivel, köztük szomorú magyar pillanatokkal) a linkre kattintva érhető el.