Az Eb bronzcsatája után a Világligában is legyőzték a hollandokat női pólósaink

Publikálva 25/02/2020 - 18:50 GMT+1

Bíró Attila csapata magabiztosan, 12-7-re nyert Hollandia ellen.

A nem a legerősebb összeállításában szereplő magyar női vízilabda-válogatott 12-7-re legyőzte a holland csapatot a Világliga Szentesen rendezett mérkőzésén.

Napra pontosan egy hónappal ezelőtt nyerte meg Bíró Attila együttese a hollandok elleni, csodálatos emlékű Európa-bajnoki bronzmérkőzést. Akkor háromgólos hátrányból fordítva, 5-1-es második félidőt produkálva 10-8-ra diadalmaskodtak Keszthelyi Ritáék úgy, hogy eggyel kevesebb játékos szerepelt nálunk, mert Gurisatti Gréta a spanyolokkal vívott elődöntőben kézsérülést szenvedett.
"Ha ez itt a vég, hát az nagyon derék" - csodálatos második félidővel lettek Eb-bronzérmesek női pólósaink | EurosportFotó: MTI/Szigetváry Zsolt Háromgólos hátrányból fordítva, 5-1-es második félidőt produkálva 10-8-ra legyőzte a magyar női vízilabda-válogatott a címvédő Hollandiát a budapesti Európa-bajnokság bronzmérkőzésén, ezzel a harmadik helyen zárta az Eb-t. Helyszíni tudósításunk a Duna Arénából Illés Anna, Leimeter Dóra és Bíró Attila nyilatkozatával.
Nos, a szentesi Világliga-selejtező forgatókönyve annyiban hasonlított a Duna Arénában rendezett találkozóra, hogy remekül sikerült a vége, a harmadik és a negyedik felvonás. A januári főszereplők közül Gangl Edina ezúttal pihenőt kapott, Kasó Orsolya kezdett a kapuban, a kemény szárazföldi edzéseket már végző, de a labdával még nem rendes használatának megfelelően - nem a vízben - találkozó Gurisatti Gréta, valamint Rybanska Natasa nem játszott még az Eb-keretből. Helyettük két Eb-aranyérmes klasszis, Antal Dóra és Szücs Gabriella kapott lehetőséget.
2-0-ra és 3-1-re is vezettek a mieink, Szilágyi Dorottya a félpályáról ejtett egy gólt, amivel lezárta az első negyedet, pazarul. Sőt, 4-1 is volt ide, de a hollandok a 3-0-s sorozatukkal kiegyenlítettek. Sok volt a hiba támadásban, nem mentek az emberelőnyök sem. Magyari Alda váltotta Kasót a nagyszünetben, és bár az első három lövésből gólt kapott, utána bravúrokat mutatott be, ötméterest is védett, 57%-os hatékonysággal taposott. Gyöngyössy Anikó megmozdulásait nem csípték a játékvezetők, több kontrát is fújtak a BVSC centere ellen. Csapattársa, az Eb-n klasszisteljesítményt nyújtó Leimeter Dóra szépségdíjas góljai ezúttal elmaradtak, mindössze egyszer került lövőhelyzetbe, de az kimaradt.
A 6-3-as harmadik negyeddel 10-7-ről várhattuk a záró nyolc percet, ahol lenullázta remek erőkből ellenfelét a magyar csapat. Keszthelyi és a nagyszerűen játszó, az öt lövésből összesen négy gólig jutó Szilágyi Dorottya révén még kétszer eredményesek voltak a lányok, akik így egy 4-0-s sorozattal zárták le a partit, és magabiztosan, 12-7-re nyerték meg a mérkőzést. A közelgő márciusi olimpiai selejtező előtt jól jött ez az önbizalomnövelő siker Európa egyik legjobb gárdája ellen úgy, hogy bőven maradt tartalék a magyar válogatottban úgy személyi összetételében, mint játékban.

Női vízilabda Világliga, európai-selejtezőMagyarország-Hollandia 12-7(3-1, 1-3, 6-3, 2-0)Szentes, vezette: Goncharenko (ukrán), Dreval (orosz)Magyarország: Kasó – Antal, Máté, Parkes 1, Keszthelyi 2, Vályi V. 1, Garda 2. Csere: Szilágyi 4, Szücs 1, Illés 1, Leimeter, Gyöngyössy, Magyari (kapus). Szövetségi kapitány: Bíró AttilaHollandia: Willemsz - Megens, van der Sloot 1, Wolves, Stomphorts, Keuning 4, Koolhaas. Csere: Joustra, Rogge, Sevenich, Koopman 1, Sleeking 1. Szövetségi kapitány: Arno Havenga