Búcsúznak a tornaversenyek - a kínaiak nagy napja volt az utolsó

Frissítve 03/08/2021 - 13:35 GMT+2

Tokió 2020 - Kínai aranyak, Biles harmadik gerendán

China's Jingyuan Zou competes in the artistic gymnastics men's parallel bars final of the Tokyo 2020 Olympic Games at Ariake Gymnastics Centre in Tokyo on August 3, 2021.

Korláton és gerendán kínai, nyújtón japán siker született a tokiói olimpia tornaversenyeinek keddi zárónapján, a szerenkénti döntőkben.

A férfiaknál korláton a kínai Zou Jingyuan diadalmaskodott "brutális", 16,233 ponttal, ezzel a csapatversenyben elért bronza után második érmét szerezte a japán fővárosban. A német Lukas Dauser lett a második, míg a szer kétszeres Európa-bajnoka, Ferhat Arican a török tornasport első olimpiai érmét szerezte a bronzzal.

A meglepetés ezüstöt érő korlátgyakorlat a német Lukas Dausertől

Nyújtón az egyéni összetettben aranyérmes, csapatban második japán Hashimoto Daiki győzött a horvát Tin Srbic és a csapatban győztes, összetettben harmadik orosz Nikita Nagornyy előtt.

Japán győzelem nyújtón

A nők között gerendán kettős kínai siker született, Guan Chenchen győzött Tang Xijing előtt. Harmadik helyen a négyszeres olimpiai bajnok Simone Biles végzett. Az amerikaiak 19-szeres világbajnoka a selejtezőt végigtornázta és az első helyen került az összetett fináléjába, illetve mind a négy szeren a nyolcas döntőbe jutott. Ezek után a múlt keddi csapatversenyen csak az első szeren tornázott, és a 13,766 pontra értékelt ugrása után visszalépett, indoklása szerint azért, mert a gyengébb teljesítménye után a mentális egészségére kellett figyelnie. Ezt követően a gerendát - amelyen háromszoros világbajnok, és riói harmadik - leszámítva minden finálétól visszalépett. Biles így két olimpia alatt szerzett hét érmet: négy aranyat, egy ezüstöt és két bronzot.