Wimbledon 2023: a 13. nap programja - Mikor kezdődik Ons Jabeur és Markéta Vondroušová döntője?

Publikálva 14/07/2023 - 21:37 GMT+2

Ons Jabeur és Markéta Vondroušová csap össze szombaton a wimbledoni centerpályán a győzelemért. Mindkét teniszező első egyéni Grand Slam-címét gyűjtheti be, a tunéziai kettő, a cseh egy döntőt veszített el a múltban. A női döntőt követően a férfi párosok fináléjára kerül sor, a Wesley Koolfoh/Neal Skupski duó játszik a Marcel Granollers/Horacio Zeballos kettőssel.

Jabeur szetthátrányból fordított Sabalenka ellen, másodszor döntős Wimbledonban

Akárki is nyeri meg Ons Jabeur és Markéta Vondroušová döntőjét, biztosan új női bajnokot avatnak július 15-én, szombaton Wimbledonban.
Mindkét teniszező karrierje első Grand Slam-címére hajt, Jabeur kettő, Vondroušová egy döntőt veszített el korábban.
Jabeur egyik elveszített döntőjére épp a centerpályán került sor, amikor is szettelőnyről kapott ki Elena Rybakinától.
A tunéziainak sikerült visszavágnia a tavalyi vereségért, és amennyiben megnyeri a döntőt, ő lesz az első afrikai és arab Grand Slam-bajnok a nők között.

Kiemelt mérkőzés - Markéta Vondroušová – Ons Jabeur

Mindkét teniszező tudja, milyen vesztesen elhagyni a pályát egy Grand Slam-döntőt követően.
Tavaly Jabeur a kazah Rybakinától kapott ki a wimbledoni centerpályán, majd a US Openen is fináléba jutott, ahol Iga Świątek győzte le.
Vondroušovának a 2019-es Roland Garros jelentette az eddigi egyetlen lehetőséget, amikor 19 évesen alulmaradt Ashleigh Bartyval szemben.
Mindkét teniszező küzdött sérülésekkel az utóbbi időben, de idén erősebben tértek vissza, és szórakoztató mérkőzésre van kilátás, mivel mindketten szeretik variálni a játékot.

Hazai győzelem is lehet

Neal Skupski személyében hazai győztese is lehet Wimbledonnak a párosok között, a brit játékos ugyanis a holland Wesley Koolhof oldalán bejutott a döntőbe, ahol Marcel Granollers és Horacio Zeballos kettősével játszanak.
Skupski és Koolhof első kiemeltként jutottak döntőbe Wimbledonban, de sosem nyertek még Grand Slam-tornát közösen. Vajon most jött el az ő idejük?

Női egyéni- és férfi páros döntő – szombat, július 15.

centerpálya - 14:00