Djokovicnak egy belső támadást kell kivédenie, Murray legyőzője újabb kihívás elé néz

Pénteken megkezdődnek a harmadik forduló küzdelmei Wimbledonban. Pályára lép többek között az a Novak Djokovic, aki pillanatok alatt megtalálta a stabil füves formáját, az a John Isner, aki hamar szertefoszlatta Andy Murray wimbledoni álmait, az az ügyes kezű Ugo Humbert, aki kiejtette a harmadik kiemeltet, és az az Ons Jabeur, aki az előző körben kiosztott egy 6-0-át.

Novak Djokovic

Fotó: Getty Images

Válogattunk a pénteki játéknap legextrábbnak ígérkező meccsei közül.

Novak Djokovic – Miomir Kecmanovic

Djokovicnak újabban amúgy sem nagyon szokása kikapni Wimbledonban, honfitárs ellen főleg nem, olyankor pedig végképp nem, amikor láthatóan teljesen összeállt a játéka. Thanasi Kokkinakis ellen ugyanis már úgy játszott, ahogy ő füvön játszani szokott. Pontosan, magabiztosan, szinte hiba nélkül.
Kecmanovic nyilván nem fog feltartott kézzel kimenni a meccsre, de igazából neki már ez a harmadik forduló is nagy dolognak számít. Két felvezető tornán indult ugyanis, de egyiken sem tudott még csak szettet sem fogni. A Grand Slameken az idén kétségtelenül szintet lépett, de akkorát nem, hogy honfitársa ellen reális esélye legyen.
Eddig kétszer játszottak egymás ellen, mindkétszer salakon, mindkétszer Belgrádban, és mindkétszer Djokovic győzött. Igaz, az idén a 20-szoros GS-bajnoknak szetthátrányból kellett fordítania. Ettől függetlenül itt már az is meglepetés volna, ha Kecmanovic szettet tudna rabolni a volt világelsőtől.
picture

Novak Djokovic

Fotó: Getty Images

Ons Jabeur – Diane Parry

Komoly heteket él meg a pályafutásában a 19 éves francia tehetség, Diane Parry. Azok után ugyanis, hogy nyert két meccset a Roland Garros főtábláján, Wimbledonban is eljutott minimum a harmadik fordulóig. Úgy tűnik, jó döntés volt, hogy egy 125-ös tornán készült a füves szezonra, itt ugyanis az elődöntőig jutott, amivel kellő rutint szerzett a borításon. Olyannyira, hogy Wimbledonban kiemeltet búcsúztatott az első körben.
Füves sikerek ide vagy oda, egymás elleni meccsükön egyértelműen Jabeur lesz a favorit. A tunéziai lány tornát nyert Berliben, és egyelőre az All England Clubban is magabiztosan menetel előre, igaz, mindkét eddigi ellenfelét 100-on kívül jegyzik a világranglistán.
Jabeur pontos, magabiztos, rendkívül összeszedett, láthatóan sokat tanult az első körös Garros-vereségből. Ha ilyen koncentrált marad, veszélyes ellenfél lesz bárki számára.
picture

Ons Jabeur

Fotó: Getty Images

John Isner – Jannik Sinner

Nagy meccseken van túl Isner, ötben ment tovább az első körben, aztán négyben verte Andy Murrayt a másodikban. A skót ellen nagyon nem könnyű, az is felért egy ötszettessel, fizikálisan és mentálisan egyaránt. Szóval ne lepődjünk meg, ha nem kezd túl frissen, vagy elfárad a végére Sinner ellen.
Az olasz hozzá képest lazázott a két, viszonylag sima négyszettesével. Igaz, ő is megvert egy korábbi GS-győztest, ő Stan Wawrinkát búcsúztatta az első körben. Az egymás elleni mérleg nem ad sok támpontot, hisz kétszer meccseltek, mindkétszer kemény pályán, és 1-1 az állás.
A rutin nyilván Isner mellett szól, ami füvön sokat számít, ugyanakkor valamiért úgy érezzük, hogy Murray ellen az amerikainak túl sokat kellett a tartalékaiból pályára tennie. A legfontosabb talán az adogatása lesz, a szerváinak mindenképpen jó arányban kell jönniük, hogy jó esélye legyen az olasz ellen. Mondjuk ezt úgy, hogy Sinner most először élte túl az első kört Wimbledonban. Igaz, még csak most indult harmadszor.
picture

John Isner

Fotó: Getty Images

Maria Sakkari – Tatjana Maria

Sakkari Garrosa nem egészen úgy sikerült, ahogy eltervezte. Főleg a tavalyi elődöntője fényében lehetett csalódás a második fordulós kiesés a számára. A füves felkészülés viszonylag jól alakult, legalábbis, ha a berlini elődöntőre gondolunk, ha az eastbourne-i első körös búcsúra, akkor persze már kevésbé.
Csalóka lehet, hogy Mariát jelenleg 100-on kívül találjuk a világranglistán, hisz volt ő már 50-en belül is. Nem kevesebb, mint négy füves felkészülési tornával érkezett Wimbldeonba, és győzelmet is gyűjtött néhányat. Azonban a legnagyobb skalpot már itt a füves GS-en szerezte, ugyanis búcsúztatta a kiemelt Sorana Cirsteát.
Eddig kétszer találkoztak egymással, 1-1 a mérleg, de az első, a 2014-es meccsük annyira régen volt, hogy aligha mérvadó. Ami fontosabb, hogy a másodikat az idei Ausztrál Openen játszották, amelyet két szettben Sakkari húzott be.
picture

Maria Sakkari

Fotó: Getty Images

Ugo Humbert – David Goffin

Valószínűleg sokan ajánlottak volna másik meccset, mi viszont rendkívül kíváncsiak vagyunk a borzasztóan jó kezű Humbert és a labdával hasonlóan szépen bánó Goffin találkozójára. Egyszerűen nem tudjuk elképzelni, hogy ne legyen szép meccs. Lehet, hogy nem lesz izgalmas, de biztos, hogy látványos lesz.
Humbert-ről tudni kell, hogy tavaly, a döntőben Andrey Rublevot verve győzött a halléi tornán, szóval mondhatjuk, hogy tud ezen a borításon játszani. Itt pedig az előző körben Casper Ruudöt ejtette ki, igaz ez füvön majdhogynem papírforma. Goffin pedig ugye volt már negyeddöntős is Wimbledonban, nem is olyan régen, 2019-ben. Az ügyes kezűek valamiért általában jól muzsikálnak füvön.
picture

David Goffin

Fotó: AFP

Eddigi egyetlen meccsüket fedett keménypályán játszották, azt meglepően simán Humbert nyerte, 2019-ben Antwerpenben. Nehéz esélyeket latolgatni, a francia lábában van több szett, ugyanakkor a Ruud elleni győzelem biztos, hogy feldobta őt. Goffin pedig annyira magabiztos eddig… Nehéz.
Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Hirdetés
Hirdetés