Frances Tiafoe pocsék formában zárta a szezont, majd elköszönt a két edzőjétől és tiszta lappal kezdhet jövőre

Az elmúlt hetekben több, rendszerint rossz formában lévő teniszező is bejelentette, hogy idén már nem lép pályára és az évből hátralévő időszakot a pihenésre és a következő esztendőre való feltöltődésre szánja.

Tiafoe nehezen viselte a Fucsovics elleni vereséget Tokióban, odavágta az ütőjét kiesése után

Videó forrása: SNTV

Legutóbb így tett az idei Roland Garroson negyeddöntős Frances Tiafoe, aki az elmúlt időszak gyengélkedése után megköszönte két edzője munkáját.
A korai sanghaji búcsúja után Tiafoe pénteken a közösségi médiában hozta nyilvánosságra, hogy nem versenyez több tornán a 2025-ös esztendőben. A 27 éves amerikai teniszező bár nem kezdte rosszul a szezont, meglehetősen keserű szájízzel, egymást követő öt vereséggel búcsúzott az idénytől.
Az egykori világranglista-10. helyezett a hullámvölgyének köszönhetően már csak 29. helyen áll az ATP-rangsorban, és hamarosan a legjobb 30-ból is kicsúszhat.
Nem olyan szezonom volt, amire előzetesen készültem volna, de rengeteg tanulságot vontam le a pályán és azon kívül is."
Tiafoe a US Open harmadik fordulójában háromszettes vereséget szenvedett a selejtezős német Jan-Lennard Struff ellen, és az akkori fájdalmas fiaskóból az idény végéig egyáltalán nem is tudott felállni.
"Rendkívül passzívan játszottam, egyáltalán nem tudtam nyomást gyakorolni rá" – summázta akkor szomorúan a hazai Grand Slam-tornától való búcsúját.
picture

Kihullott az amerikaiak egyik kedvence: a selejtezős német tovább menetel

Videó forrása: Eurosport

Azóta mindkét meccsét elvesztette az amerikai válogatott Davis-kupa-mérkőzésén a csehek ellen, majd Fucsovics Mártontól szenvedett háromszettes vereséget Tokióban, utoljára pedig Sanghajban kapitulált a világranglistán csak a 139. helyen álló német Yannick Hanfmann ellen.
Tiafoe a látványos visszaesésének köszönhetően biztosan nem fogja a legjobb 20 versenyző között zárni az idényt, ami a szezon előtti célkitűzése lett volna.
Ráadásul jelenleg már csak a negyedik amerikai teniszező az világranglistán a torinói ATP-világbajnokságért küzdő Taylor Fritz (4.) és Ben Shelton (6.) mellett Tommy Paul (20.) is jócskán magasabbra került tőle.
Ezek a cikkek is érdekelhetnek:
A rossz passzban lévő Tiafoe újult erővel vágna neki a 2026-os kihívásoknak, és új edzői stábbal képzeli el a jövőjét. Az amerikaival eddig foglalkozó David Witt és Jordi Arconada útjai ezennel elválnak egymáséitól.
Hatalmas köszönettel tartozom a csapatomnak. Évek óta velük dolgoztam és számtalan hihetetlen pillanatot éltünk át együtt, amelyekre örökre emlékezni fogok."
"Nagyra értékelem a szeretet, az energiát és a szenvedélyt, amit tőletek kaptam. Nagyszerű utazás volt, de mostantól új fejezet vár ránk. Izgatott vagyok amiatt, ami előttem áll. Készen állok arra, hogy kemény munkával újra visszakapaszkodjak a legjobbak közé" – búcsúzott Tiafoe az edzőitől.
Tiafoe korábban a US Openen kétszer, 2022-ben és 2024-ben is bejutott a legjobb négy közé, idén azonban a harmadik körben búcsúzott hazai közönség előtt, New Yorkban. Eközben Melbourne-ben és Wimbledonban egyaránt már a második forduló a végállomást jelentette számára, így összességében mindenképpen szerény évet futott.
A 2025-ös esztendőből egyedül az említett Roland Garros-negyeddöntő számított kiemelkedő eredménynek. Tiafoe a nagy tornák közül egyedül Párizsban villantott meg valamit a legjobb tudásából, ám a fantasztikus salakszezont futó Lorenzo Musetti ellen négy játszmában így is alul maradt, igazi átütő sikert képtelen volt elérni.
picture

Musetti valódi esélyeshez méltó játékkal jutott elődöntőbe a Roland Garroson

Videó forrása: Eurosport

Az idény végére látványosan megcsömörlő amerikaira ráfér a feltöltődés, hogy újult erővel ragadjon ütőt jövőre és nagyobb eséllyel pályázzon újra GS-elődöntőkre.
Az elmúlt hetekben többek közt Jack Draper, Hubert Hurkacz, Emma Raducanu, Elina Svitolina és Daria Kasatkina jelentette be, hogy különböző sérülésekből kifolyólag már nem versenyez idén.
Forrás: tennis.com
Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Hirdetés
Hirdetés