Meg is van a második hét első bombameglepetése a Garroson: Tsitsipas nem jutott negyeddöntőbe

Frissítve 30/05/2022 - 18:58 GMT+2

A tavaly döntős Stefanos Tsitsipas a nyolcaddöntőben búcsúzott a francia nyílt teniszbajnokság férfi egyéni versenyében. A negyedik helyen kiemelt görög játékost hétfőn a Párizsban 2019-ben juniorbajnok Holger Rune győzte le négy játszmában.

Roland Garros: Rune négy szettben ütötte ki a tavalyi döntős Tsitsipast

Roland Garros - Búcsúzott a tavalyi döntős Tsitsipas

A mindössze 19 éves dán teniszező - aki 40. a világranglistán - pályafutása során harmadszor szerepel Grand Slam-torna főtábláján, ahol most Párizsban tudott először mérkőzést nyerni.

A dánok csodatinije ejtette ki Tsitsipast a Roland Garroson

A nőknél az amerikai Jessica Pegula a korábbi sikeres Australian Open-szereplés után - tavaly és idén is negyeddöntős volt - a Garroson is bejutott a legjobb nyolc közé, miután a nyolcaddöntőben három szettben legyőzte a román Irina-Camelia Begut.
Korábban Daria Kasatkina és Veronica Kudermetova is negyeddöntőbe jutott a nők versenyében.
A 20. helyen kiemelt Kasatkina az olasz Camila Giorgit győzte le könnyedén két játszmában, így a 2018-as párizsi és wimbledoni torna után pályafutása harmadik Grand Slam-negyeddöntőjére készülhet.
A nyolc között honfitársával, Kudermetovával találkozik, aki a simán elveszített első játszma után hasonlóan könnyedén fordított az amerikai Madison Keys ellen. A Kasatkinához hasonlóan 25 éves orosz teniszező egyéniben korábban még soha nem jutott túl a harmadik fordulón GS-tornán.
A férfiaknál a norvég Casper Ruud ugyancsak először jutott negyeddöntőbe a négy nagy torna valamelyikén, miután a hétfői nyolcaddöntőben négy játszmában legyőzte a lengyel Hubert Hurkaczot.
női páros, nyolcaddöntő:
Bondár Anna, Greet Minnen (magyar, belga)-Alicja Rosolska, Erin Routliffe (lengyel, új-zélandi) 6:7 (4-7), 7:5, 7:5