Élő frissítések
Gecsei Dina

Frissítve 23/05/2022 - 21:17 GMT+2

Főcím

• -Fucsovics Márton hétfőn továbbjutott a francia nyílt teniszbajnokság első fordulójából. A legjobb magyar férfi játékos - aki 57. a világranglistán - a selejtezőből érkezett Geoffrey Blancaneaux-val csapott össze, a francia ellenfél jelenleg karriercsúccsal a 191. pozíciót foglalja el. A 23 éves rivális életében először szerepelt főtáblán szülővárosának Grand Slam-tornáján. Első találkozójuk magabiztos adogatójátékokkal indult, 2:2-nél viszont a 30 éves nyíregyházi teniszező - aki 2020-ban nyolcaddöntős volt a Roland Garroson - elvette a hazai közönség támogatását élvező Blancaneaux szervagémjét. Fucsovics következő adogatását még nehezen hozta, a szett további részében viszont nem igazán hozott kiegyenlített játékot, a magyar teniszező 34 perc alatt előnybe került. A folytatás is brékkel indult, Fucsovics hat játékot nyert sorozatban, majd 4:2 után újabb gémet vett el francia riválisától, aki azonban 5:2-nél visszabrékelt. Végül Fucsovics 59 perc alatt nyerte a szorossá váló játszmát.
Live comment icon
Fucsovics Márton hétfőn továbbjutott a francia nyílt teniszbajnokság első fordulójából.
A legjobb magyar férfi játékos - aki 57. a világranglistán - a selejtezőből érkezett Geoffrey Blancaneaux-val csapott össze, a francia ellenfél jelenleg karriercsúccsal a 191. pozíciót foglalja el. A 23 éves rivális életében először szerepelt főtáblán szülővárosának Grand Slam-tornáján.
Első találkozójuk magabiztos adogatójátékokkal indult, 2:2-nél viszont a 30 éves nyíregyházi teniszező - aki 2020-ban nyolcaddöntős volt a Roland Garroson - elvette a hazai közönség támogatását élvező Blancaneaux szervagémjét. Fucsovics következő adogatását még nehezen hozta, a szett további részében viszont nem igazán hozott kiegyenlített játékot, a magyar teniszező 34 perc alatt előnybe került.
A folytatás is brékkel indult, Fucsovics hat játékot nyert sorozatban, majd 4:2 után újabb gémet vett el francia riválisától, aki azonban 5:2-nél visszabrékelt. Végül Fucsovics 59 perc alatt nyerte a szorossá váló játszmát.
Blancaneaux a harmadik játszmában is keményen küzdött, a mérkőzésen először brékelőnybe került, azonban Fucsovics rögtön vissza is vette az adogatójátékot. Ebben az időszakban főleg a fogadók voltak eredményesek, a játszma hajrájának 4:4-ről vágtak neki a felek, majd a magyar teniszező a hatodik meccslabdáját kihasználva, 2 óra 38 perc után győzött.
A következő fordulóban Fucsovics ellenfele a Balázs Attilának mindössze három nyert játékot engedélyező, huszadik kiemelt horvát Marin Cilic lesz.
Eredmények, 1. forduló (a 64 közé jutásért):
  • Fucsovics Márton-Geoffrey Blancaneaux (francia) 6:2, 6:4, 6:4
  • Marin Cilic (horvát, 20.)-Balázs Attila 6:0, 6:1, 6:2
21:12
ÉS MEG IS VAN A GYŐZELEM!
Fucsovics Marci 6:2, 6:4, 6:4-re megnyerte a Geoffrey Blancaneaux elleni találkozóját, jöhet a második forduló!
Köszönjük, hogy velünk voltatok, ha még nem elég a teniszből, kapcsoljatok az Eurosport 1-re, ahol a világelső Novak Djokovic meccsét tudjátok élőben követni.

Fotó: Twitter

Rég mondtuk már, újabb mérkőzéslabda.
És nem!
Ismét Fucsovics-mérkőzéslabda. Vajon most sikerül lezárni a talákozót?
Marci megint bréklabdát hárított, egyenlő.
Hihetetlen, újabb bréklabdája van a franciának. Nem adja fel Blancaneaux, a közönség állva ünnepli.
Több mint 10 perce tart már az utolsó játék, Marci hárította a bréklabdát.
Csúnya hiba Marcitól, bréklabdához segítette vele az ellenfelét.
Ez sincs meg, kiüti Marci a labdát, nem tudja lezárni a meccset.
Újabb mérkőzéslabda Fucsovicsnak.
Micsoda végjáték! Több mint 7 perce tart a játék, de nem hagyja magát a francia.
Mérkőzéslabdához jut Fucsovics Marci.
Innen már valamiféle csodára lenne szüksége Geoffrey Blancaneaux-nak, ha folytatni akarja a játékot itt, a 7-es pályán.
Végül Marci megcsinálja, 5:4-re vezet a harmadik szettben. Adogathat a győzelemért.
Jó kis szoros játék, egymás hibáiból dolgoznak a srácok. Egyenlő.
Vissza is jött Blancaneaux, 4:4-re áll a szett.
Most azonban a francia jut bréklabdákhoz.
Hogyan tudjátok nézni a Roland Garros további meccseit?
A teljes tornát élőben lehet majd követni az Eurosporton, reklámmentesen és visszanézhetően pedig az összes mérkőzést az eurosport.hu oldalon, valamint az Eurosport a telefonokra és okos eszközökre letölthető alkalmazásában.
Minden eddiginél sokoldalúbb közvetítéssel készülünk: a három legfontosabb pálya mérkőzései végig magyar nyelven lesznek hallhatók, emellett a magyar játékosok mérkőzéseit is közvetítjük - függetlenül attól, hogy a televíziós adásainkban képernyőre kerülnek-e.
De gond egy szál se, brékelt Marci, 4:3-ra javított. Két játékra vagyunk a győzelemtől.