Djokovic egyesben lecsúszott az éremről, Carreno Busta vitte el a bronzot

Frissítve 31/07/2021 - 12:00 GMT+2

A spanyol játékos pályafutása során először ütött be meccslabdát Djokovic ellen.

A hatodik meccslabda már összejött, Djokovic lemaradt az éremről is

Pablo Carreno Busta szerezte meg a harmadik helyet a tokiói olimpia tenisztornájának férfi egyéni versenyében, miután a szombati bronzmérkőzésen legyőzte a világelső Novak Djokovicot.

A harmincéves, hatodik helyen kiemelt spanyol játékosnak az első szett megnyerése után, a második játszma rövidítésében már volt egy mérkőzéslabdája, azt azonban Djokovic hárította és döntő felvonásra mentette az összecsapást.
Itt a sokkal több nyerőt ütő Carreno Busta egyből brékelt, és mivel szervajátékaiban nem hibázott, a hatodik meccslabdáját értékesítve megnyerte a 2 óra 49 perces találkozót.

Carreno Busta összetörte Djokovic érmes reményeit - Összefoglaló

Djokovic legutóbb a 2019-es ATP-világbajnokságon veszített egymás után két mérkőzést, akkor az osztrák Dominic Thiemtől, majd a svájci Roger Federertől kapott ki.
A vasárnapi döntőben az orosz Karen Khachanov és a német Alexander Zverev találkozik.