Népszerű sportok
Még több sport
Összes megjelenítése

Negyeddöntőkre fel: Tsitsipas-Medvedev, szokatlan csaták és Zverev

Nagy Benjámin

Frissítve 08/06/2021 - 09:22 GMT+2

Lassan a hajrájához ér a Roland Garros, úgyhogy immár nem öt érdekesnek ígérkező meccset, hanem négy negyeddöntőt ajánlunk Párizsból.

Medvedev és Tsitsipas

Fotó: AFP

Tamara Zidanšek-Paula Badosa – Philippe-Chatrier, kezdés: 12 óra
Egy olyan ágról, ahol eredetileg ott volt Naomi Osaka, Bianca Andreescu, a tavalyi elődöntős Nadia Podoroska vagy épp a 2019-es döntős Markéta Vondroušová, nem feltétlen gondoltuk előzetesen, hogy a Zidanšek-Badosa meccs győztese jut a legjobb négy közé. Pedig így történik.
A két 23 éves teniszezőnő mindössze bő egy hónap különbséggel látta meg a napvilágot (a 2015-ös Garrost a juniorok között megnyerő Badosa az idősebb), s noha egyiküknek sem volt rossz salakos szezonja, nyugodtan nevezhető meglepetésnek a menetelésük. A Bogotában döntőt játszó szlovén kezdésből óriási csatában, szűk három és fél óra alatt, döntő szett 9-7-re verte Andreescut, majd a lendületet kihasználva, a fáradtság legkisebb nyomait sem mutatva, magabiztos és a legfontosabb pillanatokban nyugodt játékkal a Madison Brengle, Kateřina Siniaková, Sorana Cîrstea hármast is kipipálta.
Nyolc órát töltött a pályán, akárcsak a Madridban és Charlestonban elődöntős, Belgrádban tornagyőztes spanyol, aki Lauren Davist és Danka Kovinićet simán verte, majd Ana Bogdan ellen meccslabdáról fordított. Legutóbb Vondroušovát három játszmában búcsúztatta, így Zidanšekkel az is párhuzamot jelent, hogy ugyanannyi szettet játszottak eddig az idei Garroson.
Viszonyítási alapjuk egymással szemben az utóbbi időből, hisz a felnőttek között még sosem találkoztak, a juniorok között egyszer, 2014-ben azonban már igen, akkor Badosa nyert. Zidanšek erről is nyilatkozott a mérkőzés előtt:
„Elmondhatom, hogy együtt nőttünk fel, majdnem egyidősek vagyunk, tehát elég régóta ismerem őt. Remek formában van, de ez teljesen más meccs lesz, mint normális esetben lenne, hisz nagy a tét. Igyekszem a lehető legjobban felkészülni.”
picture

Paula Badosa

Fotó: AFP

Elena Rybakina (21.)-Anastasia Pavlyuchenkova (31.) – Philippe-Chatrier, kezdés: a Zidanšek-Badosa meccs után közvetlenül
Nem gyakori pillanat, hogy két ember, aki szerdán egymás oldalán küzd az elődöntőbe jutásért a párosoknál, egy nappal előtte, kedden, az egyes negyeddöntőben ellenfélként nézzen farkasszemet egymással. Mondhatnánk, hogy a 21 éves Rybakina és a 29 éves Pavlyuchenkova örülhet annak a sikernek, hogy legalább az egyikük biztosan a legjobb négy közé kerül (párosban egyébként a Linette/Pera kettős lesz az ellenfelük), de egyrészt egyikük sem járt még elődöntős magasságban, másrészt a pályán nem lesz helye barátságnak – erről Rybakina edzője, Stefano Vukov beszélt.
„Nagyon jó barátságban vannak, Nastia kedves lány és remekül játszik. Azt hiszem, lelki szempontból mindkettejüknek kicsit nehéz meccs lesz, de ki kell zárniuk a körülményeket. Szerintem izgalmas csatára van kilátás, és remélem, hogy Elena fejben kezelni tudja a nyomást."
Pláne azok után, hogy a 2018 óta kazah színekben játszó, moszkvai születésű tehetség talán még fel sem ocsúdott karrierje egyik legnagyobb sikeréből, hisz ő ütötte ki a nyolcaddöntőben az egyik példaképének tartott Serena Williamst, ráadásul nem várt módon: Elsa Jacquemot, Nao Hibino és Elena Vesnina ellen teljesen normálisnak mondható, hogy két játszmában, különösebb nehézségek nélkül jusson tovább, ám a 23-szoros Grand Slam-bajnok amerikai sem tudott tőle szettet lopni.
Christina McHale és Ajla Tomljanović legyőzése után Pavlyuchenkova a fehérorosz álmokat törte darabokra, hisz Aryna Sabalenkát, majd Victoria Azarenkát is háromban verte. A rutin talán az ő javára billen, kérdés, hat sikertelen GS-negyeddöntő után a hetedik szerencsét hoz-e neki.
„Azt hiszem, most érettebb vagyok, talán picit okosabb is. Elég fittnek érzem magam, és a holtponton is átlendültem, hisz Azarenka ellen, az első szett elbukása után azt mondtam magamban: nagyon utálom a salakot, mit keresek én egyáltalán Párizsban? Valójában persze imádom a versenyt és a várost, korábban éltem már itt, úgyhogy remélem, magamnak sem okozok csalódást.”
picture

Elena Rybakina

Fotó: AFP

Alexander Zverev (6.)-Alejandro Davidovich Fokina – Philippe-Chatrier, kezdés: nem előbb, mint 16 óra
Akár kikap Davidovich Fokina Zverevtől, akár nem, egy biztos: végérvényesen megérkezett arra a szintre, ahova a tehetsége alapján várni lehetett ő. A 22. születésnapját a napokban úgy ünnepelte a spanyol, hogy a Mikhail Kukushkin elleni, sima háromszettes sikere után döntő játszmában búcsúztatta Botic Van de Zandschulpot, majd négy és fél órás, érzelemdús thrillerben Casper Ruudot is, ehhez képest Federico Delbonis legyőzése (6-4, 6-4, 4-6, 6-4) könnyedebb és egyhangúbb lett. Az elmúlt két hónapban 22 meccset játszott, mindegyiket salakon, így kérdés, erőnlét és fáradtság szempontjából mire megy Zverev ellen.
Csapatának tagja a korábbi kiváló maratonfutó, az 1995-ös világbajnok Martín Fiz, aki elég sajátos hasonlattal gondolja úgy, hogy Davodivich Fokina az egyik legjobb kondícióval rendelkező játékos a mezőnyben.
„Ő a tenisz Eliud Kipchogéja, ráadásul a Usain Bolt-szerű gyorsasága ötvöződik egy maratonfutóhoz hasonló álloképességgel.”
A német az Oscar Otte elleni, első fordulós kezdeti sokk (0-2 szettekben a selejtezőből érkező honfitársnak) óta megtáltosodott, ezt Roman Safiullin, Györe László és Kei Nishikori bánta. A formájával minden rendben, és úgy tűnik, fejben sincsenek gondok, egyértelmű favoritként várhatja a spanyolt, akit eddigi két találkozásuk során (tavaly a US Openen, majd Kölnben) mindkétszer legyőzött.
Ennek ellenére tudja: nem bízhatja el magát. „Alejandrónak fantasztikus meccsei voltak eddig, Delbonis ellen is remekül teniszezett. Fel kell szívnom magam és a legjobb formámat kell hoznom, hogy esélyt adjak magamnak a győzelemre."
picture

Zverev és Davidovich-Fokina

Fotó: AFP

Stefanos Tsitsipas (5.)-Daniil Medvedev (2.) – Philippe-Chatrier, kezdés: nem előbb, mint 21 óra
Rendkívül jól adogat, az utóbbi években nagyon sokat fejlődött ebben. De úgy érzem, nekem is jól megy a játék, így nem kell gondolkoznom azon, hogy épp ki van a háló túloldalán” – Tsitsipas Medvedevről.
„Az idei salakos szezon alapján Saschával, Novakkal és Rafával együtt a legjobb háromban-négyben van. Nagyon várom a meccset, és kíváncsi vagyok, mit tudok kihozni magamból. Egyre otthonosabbnak érzem ezt a borítást” – Medvedev Tsitsipasról.
Mondani sem kell, hogy minden bizonnyal az égvilágon senkit sem fog érdekelni kedden este az, hogy mennyi az egymás elleni mérlegük (6-1 Medvedevnek, ráadásul az eddigi egy salakos összecsapásukat is ő nyerte még két éve, Monte-Carlóban), mint ahogy az sem, hogy mit játszottak az eddigi négy meccsükön az idei Garroson (mindketten egy-egy szettet veszítettek összesen, Tsitsipas John Isner, Medvedev Tommy Paul ellen), és talán az sem, hogy az egyiküknek lassacskán a top3, a másikuknak a világelsőség van belátható távolságra.
Hatalmas hangulat, parázs színvonal várható, és talán egy fokkal esélyesebb a görög, a párizsi salakot egyre inkább érző oroszt sem szabad leírni. A sorok helyett pedig beszéljenek majd a tettek.
Élő közvetítésünk 12 órakor kezdődik és késő estig tart az Eurosport 1-en és az Eurosport Playeren. Tartsatok velünk!
Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Hirdetés
Hirdetés