Marozsán Fábián kicsit tart a szezonkezdettől, de kristálytiszta célokkal vág neki az új szezonnak

Publikálva 21/12/2023 - 06:56 GMT+1

Marozsán Fábián a Salakblog podcast egyik decemberi adásában adott interjút. A 2023-as szezon mellett a magyar teniszező a 2024-es céljairól is beszélt. Az alapozása sajnos nem sikerült zökkenőmentesen, komoly betegség hátráltatta, így kicsit tart az első pár versenytől. A hosszútávú céljai természetesen nem változtak emiatt, szeretne minél közelebb kerülni a top 30-hoz a világranglistán.

Nézd újra, hogyan fordította meg Marozsán a tie-breaket Alcaraz ellen

A decembert itthon töltötte, sajnos azonban nem úgy alakult a felkészülés első fázisa, ahogy eltervezték a csapattal.
"Elindultunk egy nagyon jó úton, megvolt egy konkrét terv, hogy mit fogunk csinálni az alapozás alatt, hogy bírjam a 2024-es szezont. Sajnos jött egy csúnya betegség, ami ágyhoz kötött 10-12 napra, tehát a tervünk teljesen kárba veszett.
Ha az ember eltervez valamit, akkor azt előzetesen felépíti értelemszerűen. Ez a 10-12 nap, ami kiesett, az valójában sokkal több. Veszítettem a súlyomból, elszállt a kondim, kicsit veszítettem az izomzatomból is. Ezeket mind újra fel kell építeni és erre valószínűleg nem lesz elég a következő pár hét, amíg kezdődik az új idény.
Az idő nem nekem kedvez most. Az első versenyek vélhetően rámennek majd arra, hogy újra visszaszokjak ebbe a légkörbe, megerősödjek, a testem megszokja megint a terhelést. Az első versenyeken lehetnek ezáltal olyan kudarcok, amikre nem számítunk, de ez nagyon benne van a pakliban sajnos."
A célok a fentiek tükrében is bztos lábakon állnak, konkrét célkitűzései vannak a magyar játékosnak.
"Az apró célok közül kiemelném, hogy mentálisan és fizikálisan nagyon sokat kell fejlődnöm, megszoknom ezt a mezőnyt, ami egyáltalán nem lesz könnyű, mert azért sok időt még nem töltöttem el az igazán profi játékosok között. Ha ranglistában nézzük a dolgokat és hosszabb távon, akkor az kimondottan cél, hogy a jövő évet a top 50-en belül tudjam majd zárni, de szeretnék közelebb lenni a 30-hoz."

Megvan Marozsán Fábián második top10-es skalpja, Ruudöt verte Sanghajban

Idén sok újdonságot tapasztalt meg, ide tartozik néhány Grand Slam-torna is, ahol életében először játszhatott. Így, hogy mind a négy rangos eseményről van már benyomása, rangsorolta is a tornákat.
"Nagyon sokan kérdezték, hogy melyik a kedvenc Grand Slam-tornám. Amit mindenféleképpen a negyedik helyre tennék, az a Roland Garros, bármennyire is meglepő, hiszen én a salakot preferálom és mindenki mondta, hogy nagyon fog feküdni nekem, mert gyors a pálya és magasra pattannak a labdák. Valahogy azonban mégsem feküdtek nekem a körülmények.
Ausztrália számomra nagyon jó volt, kiváló körülményeket biztosítottak számunkra, de ott elég csúszós és túlzottan gyors volt a pálya számomra. Wimbledon meglepően jól feküdt, attól függetlenül, hogy a füves borítást nem szerettem meg még így az első alkalom után, de a körítés, az emberek, a szervezés, az elegancia és letisztultság olyan érzést keltett bennem, hogy ez vagyok én igazából, ez passzol hozzám.
Ami viszont vitte a prímet nálam idén, az a US Open volt. Jó volt a pálya, jó volt a szervezés, kedvesek voltak a dolgozók és mindenre odafigyeltek. Azt gondolom, hogy az volt a legotthonosabb verseny."

Az Eurosport podcastjeit megtaláljátok Spotifyon, Apple podcasten és Google podcasten is.
Csatlakozz az Eurosport magyar nyelvű Viber-csatornájához a legfrissebb sporthírekért, a legmenőbb videókért, játékokért és érdekességekért!