Tsitsipas "Nagyon fontos győzelem volt ez számomra füvön"

Publikálva 26/06/2022 - 13:44 GMT+2

Stefanos Tsitsipas pályafutása egyik mérföldkövének nevezte, hogy megnyerte a Mallorcán rendezett 886 ezer euró (354 millió forint) összdíjazású füvespályás férfi tenisztornát.

Stefanos Tsitsipas

"Talán ez volt az év legfontosabb napja számomra, hiszen megszereztem azt a trófeát, amire nagyon vágytam" - nyilatkozta a második helyen kiemelt görög játékos, aki a szombati döntőben három játszmában, 2 óra 34 perces mérkőzésen győzte le az ötödikként rangsorolt spanyol Roberto Bautista Agutot.
"Nagyon fontos győzelem volt ez számomra füvön, mert korábban csak salakos és kemény pályás tornákat nyertem" - mondta Tsitsipas, aki pályafutása kilencedik, idei második tornagyőzelmét aratta.
A hétfőn kezdődő wimbledoni Grand Slam-torna első fordulójában a 23 éves görög teniszező a svájci Alexander Ritschard ellen lép pályára, Bautista Agut ellenfele pedig Balázs Attila lesz.